| ZokoZEW a întrebat:

Este normal ca un proces de divorț sa se termine abia după 3 ani?

Răspuns Câştigător
| RaduRobertRO a răspuns:

Depinde cat de mult o lungesc partile si avocatii. La intelegere se termina repede, chiar si daca se face la tribunal si nu la starea civila sau notar. Altfel o lungesti cu martori, amanari, partaje.

6 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

E normal, judecatorii nu sunt destui, au n dosare si tot o talalaie.

| TheGentleman a răspuns (pentru Mosotti):

Domnule Mosotti, v-ați întors! Cum sunteți, cum vă mai simțiți? big grin

| Mosotti a răspuns (pentru TheGentleman):

Nu m-am intors, eram mai mereu aici, doar ca nu prea mai scriam, zilnic ma uitam aici.
Am lipsit doar putin intre 21 martie si 10 iulie, nelegate cam o luna 10 zile, 10 zile, 21 zile cu o luna intre ele.
In rest am fost mereu aici. Uneori scriu alteori nu.

| Hyperion7 a răspuns:

Al maica mii a fost mai lung, 6 anihappy

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu puneți la socoteală și pandemia de covid, care a ținut totul închis aproape 2 ani de zile? Atunci s-au judecat doar urgențele! Divorțuri, partaje, furturi banale s-au lungit termenele până dincolo de 2022.
Iar, dacă la un divorț nu este înțelegere amiabilă la partaj, adio termen scurt!

| AnonimA7419 a răspuns:

Ce-i Gogule crezi ca scapi asa usor dupa ce parlesti jigodii?