| Marrianna a întrebat:

Daca sunt in proces de divort, si in curand voi naste copilul actualului meu prieten, pe ce nume va fi trecut copilul? Adica, ma gandesc ca poate nu pe numele sotului din moment ce eu sunt in proces de divort...

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Copilul il treci pe numele actualui tau prieten (asta in cazul in care il recunoaste)
Nu are legatura cu fostul tau sot!

| Me01 a răspuns:

Buna
Copilul va fi trecut pe numele actualului prieten asta daca el a acceptat copilul, nu are nici o treaba fostul Soț.
Copilul ii treci pe ce nume vrei tu.

| Silenz a răspuns:

Deci sa inteleg ca acel copil l-ai facut cu actualul tau prieten in timp ce erai cu fostul sot, adica iti inselai fostul sot cu actualul prieten.

| Marrianna explică (pentru Silenz):

Cu fostul sot nu mai m am intalnit de aproximativ 1 an. N stiu nimic de el. Este cetatean sirian si din cauza batailor pe care le luam am decis sa divortez. Insa el nu este gasit de nimeni, nu stiu unde se afla si inca trebuie sa astept pana pot divorta!