| blue007eyes a întrebat:

Este posibil sa iubesti 2 barbati in acelasi timp?

Răspuns Câştigător
| Alexandra_8909 a răspuns:

Da. Unul din motive ar fi ca, desi unul din ei intruneste in principiu calitatile unui prieten nemaipomenit, ceva acolo lipseste. Si tocmai asta e: de lipsa acelui lucru nu iti dai seama decat dupa un timp.
Intai de toate, cel mai bine este sa-ti dai seama exact ce simti pentru fiecare. Atractia poate fi adesea confundata cu iubirea.
De asemenea, standardul despre care se vorbeste in filme sau in carti cum ca marea iubire este atunci cand el este frumos, destept si devreme acasa, s-ar putea sa te deruteze.

In concluzie, da, este posibil intr-o oarecare masura sa iubesti doi tipi deodata.

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana la urma imi poate spune si mie ce e dragostea asta? Eu cred ca este un sentiment pe care fiecare il simte in felul sau si care este numit generic"dragoste". Asa spuneam si eu ca si voi dar pana s-a patesc. Eram cu un tip de cativa ani, iar rel a inceput sa scartaie rau de tot, cu toate astea eram f atasati unul de altul si nu puteam sa ne despatim, pur si simplu nu puteam sa renuntam. Doar ca intr-o zi, dupa vreun an de suferinta cu actualul(devenise rece si distant) am facut cunostinta cu un tip, coleg cu prietena mea. Atractia fizica a fost atat de mare incat ne-au luat foc inimilele amadurora instant. Am avut o relatie scurta, de vreo 6 luni dar ffff intensa. De ce asa scurta? Pentru ca intre timp incercam sa ma despart de fostul iar el ma tinea cu dintii. Si uite asa am inceput sa "iubesc" 2 barbati.Era normal sa am sentimente puternice si pentru cel "vechi" doar am stat 6 ani cu el zi de zi. Au inceput amandoui sa se milogeasca, sa planga, cadouri, flori... a fost graznic. Am slabit intr-o luna 4 kg( in conditiile in care aveam 52 kg). Pana la urma l-am ales pe cel "vechi" dar vreau sa va zic ca o mica parte din sufletul meu a ramas la celalat. Nu regret alegerea facuta dar au trecut 4 ani de at si inca ma mai gandesc la el. Si pana la urma e cred ca e normal ca doar nu il alegeam pe unu si iubirea pentru celalalt disparea instant. Oricum nu va doresc sa treceti prin asa ceva, a fost ingrozitor. PSbig grinRAGOSTEA CAND VINE NU TE INTREABA.Credeti-ma POTI IUBI 2 BARBATI ODATA.

Si apropo de ce spuneam la inceput sa stiti ca nici mamele nu isi iubesc copii la fel, ii iubesc pe toti, dar nu la fel.

| Oana_1496 a răspuns:

F grea intrebare. eu cred ca se poate...

| manu_9705 a răspuns:

Da poti sa iubesti 2 barbati in acelasi timp,spun asta din propria experienta! eu sunt casatorita,imi iubesc sotul,il ador, dar nu-l pot uita pe EX, care a fost prima iubire.nu e zi sa nu ma gandesc la el,avem atatea amintiri...pur si simplu noi nici macar nu ne-am despartit,el a plecat in alta tara,si intre timp eu m-am indragostit de sotul meu si ne-am casatorit,dupa ceva vreme am aflat ca si el s-a casatorit si are si-o fetita,pur si simplu nu-mi venea sa cred.ii doresc tot binele din lume, nu-l pot uita fratilor! stiu, e ciudat