| oanyoana a întrebat:

Este un baiat la scoala(suntem in aceeasi clasa) caruia ii place de mine, dar mie NU. i-am zis asta dar el tot nu intelege si mai sunt si unii colegi(baieti) care ma enerveaza in legatura cu acest subiect... ce sa fac?
funda la cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| Luori a răspuns:

Evita-l, ignora-l. Daca nu intelege cu vorba, aceste fapte le consider cele mai bune de urmat; ii arata ca nu esti interesata si ca incepe sa te deranjeze faptul ca nu intelege.
Pacat ca nu poate intelege din vorbe si ca iti ramane sa-i demonstrezi, astfel indepartandu-te de el, si incepand sa te enerveze fiecare moment in care-ti este aproape, simtind ca se baga unde nu ii este locul - aceasta ultima fraza am spus-o din propria experienta.

4 răspunsuri:
| gianina14 a răspuns:

Pai cred ca fac si eu parte din aceea care te enerveaza cu faza asta nu? si crede-ma nu o sa poti sa il faci sa te lase in pace! Mai ales cu fanteziile lui dar asta este resemneazate cu gandul ca la anul o sa scapi de el si nu o sa te mai streseze desi apoi o sa ii duci dorul si sper ca si mie...Nu vreau sa treaca anul asta, ultimul an impreuna:*
fundita?

| IStoleUrBrain a răspuns:

Daca el nu intelege, zic sa incerci sa il eviti, sau sa il faci sa se plictiseasca de tine.fa-i cunostinta cu o alta fata, sau daca va intelegeti bine nu va vrea mai mult de la tine. Daca nici ast nu merge si daca te-ai imprietenit cu el, poti inventa un prieten, sau sa rogi un amic sa te ajute si cand vorbesti cu el sa ii zici cat de mult ii place baiatu` si incearca sa ii bagi in cap chestia aia cu : daca il iubesti lasa-l 'sa zboare'. Sper sa iti fie de folos

| Josephe a răspuns:

Logic ar fi sa te duci sa ii spui intre 4 ochi cel putin asa se va opri si el si colegi atat timp cat tu nu dai nici un raspuns va percepe ca si afirmativ adica ca tu il placi dar esti timida. Daca iti este rusine roaga o colega sau un amic de al lui sa ii trasmita ca pur si simplu nu te intereseaza persoana lui.

| deuceD a răspuns:

Poi nu il bagi in seama.