| StuhlerBoborodeaDenisDominik a întrebat:

ma numesc Dominik si sunt in clasa a 7 a si m-am gandit de ceva timp sa vorbesc cu cineva despre pasiunea mea pentru baieti. Adica m-am gandit in ultimul timp la un baiat din clasa mea de care cred ca imi place si nu stiu cum sa ii spun. Imi este frica sa nu imi dea un raspuns negativ in legatura cu sentimentele lui pentru mine si imi mai este frica sa nu le spuna celorlalti colegi despre povestea mea amoroasa. As dori sa stiu daca e cineva in aceeasi situatie ca si mine. Va rog ajutati-ma.

14 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Uneori este indicat sa nu-ti expui starea ta sufleteasca si sentimentele tale fata de cel, de care iti place, in mod direct ori verbal in cazul in care esti mai rusinoasa din fire. Intro astfel de situatie vei fi nevoita ca mereu sa te comporti de asa maniera incat ori de cate ori sunteti apropiatisau el este in preajma ta, sa-si dea seama si sa inteleaga din mimica si gesturile tale ca ti-ai dori sa fii intr-o relatie cu el. Doar in cazul in care nu reactioneaza in modul dorit de tine vei fi nevoita sa-i spui ori in mod direct, sau sa-i transmiti intentiile/dorintele tale printrun mijloc de comunicare, socializare. Nu este nici deplasata si nici condamnabil gestul ca feta sa fie cea care preia initiativa Nu trebuie sa-i expui starea ta sufleteasca si sentimentele tale fata de el, in mod direct, verbal in cazul in care esti rusinoasa din fire. Intro astfel de situatie vei fi nevoita sa te comporti de asa maniera incat ori de cate ori el va fi in preajma ta, sa-si dea seama si sa inteleaga din mimica si gesturile tale ca ti-ai dori sa fii intr-o relatie cu el. Doar in cazul in care nu reactioneaza in modul dorit vei fi nevoita sa-i spui ori in mod direct, sau sa-i transmiti intentiile/dorintele tale printrun mijloc de comunicare, socializare. Nu este nici deplasata si nici condamnabil gestul ca feta sa fie cea care preia initiative incat ea sa fi cum se zice...vioara intai in cazul baietilor timizi. Curaj si Succes! SAU variant a 2-a : Daca nu ai curajul sau tupeul necesar ca in momentul in care sunteti impreuna sa-i spui in fata in mod direct ca ai vrea sa fiti impreuna, atunci ii poti comunica dorinta ta printr-un mijloc de comunicare sau socializare. Ar fi cazul sa scapi de timiditatea care se pare ca te caracterizeaza, sa-ti iei ''inima-n dinti'' si sa-i spui/transmiti ca ti-ar face placere sa iesiti in 2 la o cofetarie sa serviti o prajitura si un suc, sau la o pizzerie unde ati putea sa vorbiti, sau la o plimbare pe jos, pentru a putea discuta in voie fara sa fiti priviti sau intimidati de ochi indiscreti. Dar daca chiar ca merita ar fi cazul sa-ti faci un pic de curaj sa stai de vorba cu el face2face in mod real, si sa-i spui ce doresti inainte de a se cupla cu o alta fata mai tupeista. Succes!

| epurasu a răspuns (pentru corbulalbrosu):

...nu prea ai inteles!- dar tu dai un raspuns unei fete dar de fapt cel care intreaba este baiat si ar vrea tot baiat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pff... alt "ghei"... De unde tot apareti ma "baieti" cu "pasiunile" astea? Dee pul@ noastra ce-a ajuns si lumea asta, toti copchiii tampiti si chinuiti se cred "ghei", cand ei nici nu stiu altceva decat ce gust are ciocolata. Vai de steaua voastra, nici nu stiti pe ce lume traiti si cum sunteti manipulati. Mda, ce sa ceri la de-al de 13 ani (sau cati ai avea) crescuti prin Facebook si Youtube.

| jack115 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ghei big grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin ba prostule se scrie GAY

| anonim_4396 a răspuns (pentru jack115):

Bă, "jackhammer", deșteptule, învață să citești înainte să dai reply, știi la ce se folosesc ghilimelele?

| jack115 a răspuns (pentru anonim_4396):

Domnisoara linistitiva.

| anonim_4396 a răspuns (pentru jack115):

Eu sunt linistit copile, te bagi in vorba unde nu ai treaba tu. Ori esti si tu vreun "ghei" si te-a deranjat ca nu ti-am spus pe nume? Vezi mai bine sa nu-ti sara vreun buton de la tastatura in ochi cand scrii, vad ca iti cam tremura degetele... sau nu stii sa faci nici o asociere de gen? Ai grija mai bine cu examenele tu, vezi ca ai de invatat, lasa "jmechereala" pe net ca nu "shtourile" astea o sa te treaca de examene, "domnisorule".

| jack115 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nuti fa griji, pentru examenele mele am sa le dau mai bine decat tine.
Nu eu nu sunt,, ghei'' cum zice ''doamna'' Distrus83
Bebelusule du-te si mai bea lapte caci se va raci.
big grinbig grinbig grinbig grinbig grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru jack115):

Ai invatat sa folosesti ghilimelele? Hai ca daca mai stai mult la discutii cu mine s-ar putea sa inveti atat de multe incat sa te destepti. Prefer sa te las asa prost cum esti. Nu de alta dar nu am timp sa-ti dau lectii free copile.

| jack115 a răspuns (pentru anonim_4396):

big grinbig grinbig grin vezi s-a nu inveti tu de la mine
tiganule ce esti.

| anonim_4396 a răspuns (pentru jack115):

Ce sa-nvat de la tine mah puta mica? Vezi sa nu te-mpiedici cand bagi mana-n buzunar dupa buletin, ca nu stii cum te cheama de altfel laughing Vezi ca te-ai cam fastacit, nu mai stii ce sa zici. Ti-ai pierdut glumitzele bune care le dai pe la fetite pe la scoala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aaa si ca sa-ti "raspund" de fapt la intrebarea ta, "pasiunea ta pentru baietei" este o stare indusa de toata prostia care te-nconjoara si de exemplele proaste din mass-media si din societatea incuiata si defecta in care traim.

| stefaniabianca123 a răspuns:

Nu asculta parerile idiotilor de pe aici. E perfect normal sa fi gay si nu este nici o rușine. Romania e printre singurele tari din lume atât de înapoiate încât să facă mișto de persoanele lgbt. Eu zic sa vorbesti cu o persoană apropiată tie să îi spui cum te simti gen mama sau tata pentru ca ei nu te vor judeca niciodata

| Duduman1996 a răspuns:

Eu zic sa nu ii spui direct, ar fi un soc destul de mare, acum depinde de persoana... Te poti consulta cu un adult in care ai baza sau un verisor/prieten ca sa-ti dea sfaturi potrivite pentru firea ta de a fi. Bafta! :-)