| LoveYou7784 a întrebat:

Este un băiat pe care chiar îl plac...dar ieri am mers la ștrand cu câteva fete și am aflat ca 3 dintre ele au fost fostele lui iubite.
Și una din ele a zis ca el nu poate sa fie doar cu o fata și ca se uita după multe.dar nu știu ce sa cred. poate s-a schimbat. adică cu mine e diferit deși nu suntem împreună mereu mă întreabă ce fac, când m-am simțit rău era mereu îngrijorat și odată m-a întrebat dacă ies afară și m-a întrebat unde o sa stau și după antrenamente a venit cu prietenul lui în parc.mereu e drăguț cu mine deși nu suntem împreună.Mi s-a mai zis ca mă place dar eu nu știu ce sa cred și acum. Chiar sunt foarte confuza.și era o fata de care îi plăcea lui și ea a aflat ca îl plac și poate îi va zice. Chiar sunt depășită de situate și dacă îi va zice nu știu. poate o sa se distrugă și prietenia asta. Ce as putea sa fac? Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| EveLorre a răspuns:

Tipa respectiva care a spus ca el nu poate sa fie doar cu o fata, ci se uita dupa multe ar putea sa spuna asta deoarece inca tine la el si nu vrea sa-l vada cu alta, sau spune asta din cauza ca ei nu ii convine ceva. Nu de lua dupa spusele fostelor lui, de multe ori e posibil sa-ti bage doar tampenii-n cap.

" era o fata de care îi plăcea lui și ea a aflat ca îl plac și poate îi va zice "
Daca ti s-a mai spus ca te place, atunci tipa respectiva n-are decat sa-i spuna ca si tu il placi. Si oricum, care e treaba ei, din moment ce el n-o mai place? Fata face parte din trecut. La cum se comporta cu tine, chiar e posibil sa te placa, sa te simpatizeze, sa simta ceva pentru tine, ceva ce nu simte pentru orice amica de-a lui. Daca si el te place, relatia aceasta de prietenie nu se va strica. Daca tine la el, veti ramane prieteni, sau chiar mai mult de atat. Sa nu iti bati capul, analizeaza situatia si gandeste-te. Daca el te place, dar crezand ca tu nu il placi el va renunta? E posibil si asta. Sa nu-i spui tipei respective sa nu ii spuna. Ideea e ca poate exact atunci ii va spune, ea stiind ca nu ti-ar conveni ca el sa afle. Asta, depinde de cat de bine va intelegi voi doua.

Nu te stresa, stai linistita si ai grija de zambetul tau si inima ta. Sa nu plangi pentru orice baiat, ca multi nu merita. Sa ai grija cu cine-ti faci amintiri si s-ai grija in cine-ti pui increderea si iubirea. Succes si numai bine! Va fi bine. happy

10 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Dintr-o gasca, 3 fete erau fostele lui...Ce baiat e asta? Eu nu stiu ce sa-ti zic, dar sunt de parere ca mai bine nu te implici. Lupul isi schimba parul, dar naravul ba. Mai bine il lasi in lumea lui. Si nu te mai stresa atat. Ce conteaza ca ii zice aia ceva? Atata timp cat nu a auzit-o din gura ta, sa zica ce doreste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta seamana cu tipul din "The Other Woman". Uite-te mai intai la filmul ala, unde si acolo tipul se poarta cu atentie cu iubita/sotia lui, dar totusi... Sa te uiti! Te va invata multe si vei gasi raspunsul pe care doar tu il stii! Iti trebuie doar un imbold.

| PeFuga a răspuns:

Crede-le pe ele. Nu cred ca ti-au zis ca e fustangiu doar din "invidie". Pur si simplu ia in calcul varianta in care te combini cu el si el se uita dupa altele, poate chiar iese cu fostele sale pe care le-ai intalnit la piscina... nu ai sa te dai cu capul de pereti apoi si ai sa te intrebi unde ai gresit? Iti spun eu unde vei fi gresit: exact in momentul in care, desi ai auzit ce faima are tu nu ai dat inapoi ci te-ai incapatanat sa crezi ca el s-a schimbat...

| j1NNNx a răspuns:

1) probabil vrea sa ii pici in plasa sa isi bata joc de tine
2) poate reusesti sa il potolesti tu daca e asa big grin

| هوراس a răspuns:

Să îl crezi pe el. sunt multe fete care sunt geloase pe tine, pentru că el te iubește. zic să asculți de el, și să ai încredere în el, până la proba contrarie happy mult succes și să vă iubiți mult kiss

| LoveYou7784 explică (pentru هوراس):

Dar nu suntem împreună ...acuma după ce am aflat despre el sunt chiar confuza și nu știu pe cine sa cred.

| هوراس a răspuns (pentru LoveYou7784):

Crede-l pe el dacă îl iubești, dacă nu, caută altul happy

| 1cristian1990 a răspuns:

Ai vaiante!
1. Ori uit de el si gata, mai sunt baieti!
2. Poate prietena ta a mintit in legatura cu el ca sa nu il ai!
3. poti incerca sa stai cu el dar poate o sa fi geloasa si asta nu e bine deloc! Poate asta e tehnica lui de agatare a fetelor, e dragut si te atrage in felul acesta!

| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

De ce sa se distruga prietenia voastra? Lasa sa-i spuna. Poate si el te place. Daca va afla, vorbeste cu el despre asta si spune-i tu ce simti, poate o faci inaintea altora. Si spune-i ca nu stii ce simte el pentru tine, dar tu il placi si ca indiferent de raspunsul lui, tu nu vrei sa se destrame prietenia voastra. Daca vei primi un raspuns negativ, mai sunt si alti baieti. Bafta! happy

| Karina222 a răspuns:

Vorbeste cu un prieten bun de-al lui despre treaba asta, ca sa stii ce simte si el pentru tine.Ear dupa vei sti cum sa procedezi daca nu simte nimic ramaneti prieteni, ear daca te place vorbesti cu el si ii zici ce simti. Sper ca ti-am fost de ajutor happy