| anonim_4396 a întrebat:

Eu am 8 ani. si imi place de un baiat si el are 8 ani si ne place scoala la amandoi. da eu vreau sa ii spun in fata ca il iubesc dar sunt prea pot sunt pre timida

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai bine nu-i spune. O sa se sperie. E bine ca va place amandorura scoala. Ocupati-va de ea inca cativa ani, veti avea timp de iubire mai incolo.

mariana
| mariana a răspuns:

Draga mea, esti o fetita precoce si probabil ca ai auzit cuvantul iubit si-ti place, dar crede-ma tu inca nu-i cunosti adevaratul sens, in contextul in care el se foloseste, intre o fata si un baiat.
Sunteti colegi si va simpatizati reciproc, poate exista si anumite compatiobilitati intre voi (aveti preocupari comune, va plac aceleasi materii, aceleasi fimle, celasi gen de carti), asta este cu totul altceva. Trebuie sa stii ca baieteii de in varsta de 8 ani, sunt inca foarte mici si ei nu sunt dezvoltati din punct de vedere sufletesc pentru a intelege sentimantul pe care tu i-l porti si daca ia-i supne ca-l iubesti, fara indoliala o sa-l sperii chiar daca tu, in prezent crezi ca stii semnificatia cuvantului iubire.
Poti sa fii in continuare prietena cu el, sa va purtati ca doi copilasi, cum de altfel va este si varsta, sa va jucati impreuna in recreatii, dar pentru altfel de relatii inca nu este timpul. Sunt convinsa ca tu iti iubesti mama si in general intreaga ta familie, insa acestea sunt alt fel de sentimente, ele sunt normale pentru varsta pe care o ai, insa faptul ca tu te crezi indragostita sa stii ca acest lucru nu este normal si poti fi inteleasa gresit, chiar daca sentimentele tale sunt sincere. Ai grija de scoala invata bine, pentru ca acum acest lucru este absolut necesar sa-l faci, el si alti colegi te vor aprecia daca vei fi foarte buna in ceea ce faci si nu se stie, daca veti invata in continuare impreuna si va veti intelege, cand veti fi mari si veti avea varsta necesara pentru a va indragsoti, este posibil ca prietenul tau sa-ti daruiasca si el aceleasi sentimente pe care tu i le porti in prezent. Nu grabi lucrurile in viata exista un timp pentru toate lucrurile si atunci cand va veni si timpul sa te indragostesti sigur vei sti acest lucru.
Sa fii sanatoasa si sa cresti mare, sa ai succes la invatatura sa-ti iubesti si sa-ti respecti familia si atunci vei fi un om minunat.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

La varsta asta trebuie sa te tii de invatat. De iubit poti sa-ti iubesti parintii, fratii sau surorile(daca ai), bunicii...baietii mai tarziu, ai timp destul.

lolita
| lolita a răspuns:

La varsta ta nu ar trebui sa te gandesti la iubire, nici nu stii ce inseamna si care sunt riscrile unei relatii. te sfatuiesc sa te tii de scoala si nu de baieti.

| nicky a răspuns:

Draga mea cred ca ar trebui sa o lasi mai moale cu relatiile la varsta asta, vei avea timp destul, acum trebuie sa te gandesti la scoala.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Poti sa-i lasi un biletel ascuns in... penar/ghiozdan/buzunar... Vezi sa nu ii distragi prea mult atentia de la scoala... E important pentru voi sa invatati acum si sa va integrati incetul cu incetul in societate.

| Crissa_4407 a răspuns:

Oooooooooooo la 8 ani iubesti dar la 24 ce ai sa mai facilaughing?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-i asculta, sunt niste ursuzi. Iubirea e frumoasa la orice varsta, cine stie, poate te mariti cu el. Fii sincera.