| ohmygod132 a întrebat:

Hei TPU vreau sa va pun o intrebare. Imi place de un baiat si chiar nu stiu cum sa ii spun pentru ca nu am mai simtit pentru nimeni ce simt pentru el si sunt cam timida. Cum as putea sa ii spun?

Răspuns Câştigător
| Ionicutza a răspuns:

Pai, daca vorbesti cu acest baiat si te intelegi cu el, incepe cat mai multe conversatii, afla ce ii place, ce nu ii place, afla felul lui de a fi si foloseste-te de asta. Iar daca nu vorbesti cu el, cauta un prieten comun sa te ajute. Oricum, cel mai bine ar fi sa il faci pe el sa se indragosteasca de tine inainte sa ii spui, si poti face asta foarte usor daca te folosesti de fiecare informatie pe care o " scoti " de la el. Daca mai ai nevoie de alte sfaturi sunt aici :* Multa bafta, sper ca te-am ajutat!

6 răspunsuri:
| Madu2027 a răspuns:

Pai daca esti timida poti sa ii trimiti un mesaj sau sa ii zici pe mess dar de preferat este sa ii spui in fata succes!:*

| Gekkō a răspuns:

Dar e vre0un prieten de-al tau? Te intelegi bine cu el?
(intreb asta ca sa stiu ce raspuns sa-ti dau)

| RockableHu a răspuns:

Stii, si eu simt la fel pentru un baiat anume, insa, nu ne prea suferim de mici, ne ignim reciproc, nu stie ca il plac, si chiar m-as dori sa fie ceva intre noi, dar se pare ca va fi in zadar totul!

| Al3xAnDe3r a răspuns:

Dai atentie cateva zile si dpa fa.te indiferenta

| RitziBoo a răspuns:

Heii de ce sa fi timida, daca nu poti sa ii spui in fata dai un mesaj in care iti exprimi sentimentele. O sa fie mai simplu si pentru tine. Nu ai de ce sa-ti faci griji ca nu va merge. Mereu functioneaza sa-i dai mesaj tipului pe care il placi cu sentimentele tale laughing :* Bafta

| NuMaiSpuneBa a răspuns:

Uite si eu sunt baiat, si mi-ar place ca o fata sa imi spuna : (numele), te iubesc foarte mult si tin la tine, imi place caracterul tau aspectul tot, vrei sa fi prietenul meu? daca as spune da mi-ar place sa fiu luat in brate cu un sarut usor pe obraz