| Andreiu68 a întrebat:

Eu am aproape 18ani si vreau sa imi fac un tatuaj pe antebrat, tatuaj reprezentativ nu il fac,, la misto" dar parintii 100% nu ma lasa. Ce as putea sa fac ca sa ii conving sa ma lase sa imi fac tatuaj? Sa mai astept oare si sa il fac pe la 20 de ani?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca o fi vreo porcarie cred ca au dreptate.

| Andreiu68 explică (pentru darrio2007):

E ceva reprezentativ, tine de familie si de parinti-cat de mult ii iubesc

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreiu68):

Daca e clar ca ei nu agreeaza acest tatuaj, in numele iubirii de parinti, asa cum te lauzi, nu crezi ca ti-l faci doar pentru placerea personala? Pentru ca se poarta? Iti poti arata dragostea de parinti si in alte moduri.Mult mai normale.

| Andreiu68 explică (pentru darrio2007):

Asa este, pot arata si in alte moduri, dar dupa ce o sa moara, eu vreau sa ii am alaturi de mine, printr-un tatuaj care prin acest tatuaj o da ii am mereu langa mine

| darrio2007 a răspuns (pentru Andreiu68):

Ok.E alegerea ta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand ai sa fii major, te duci iti faci tatuajul si aia e... doar sa vezi pe la 30 ani ca nu o sa ti se mai para asa de "reprezentativ"

| WaterDrop a răspuns:

De lasat nu este nevoie sa te lase ei, ci sa ai tu banii pentru el.Le poti face o "surpriza" cand revii acasa cu el deja facut si le explici ca este pielea ta si faci ce vrei cu ea! Probabil te vor certa o vreme dar le trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La 18 ani faci ce vrei.Fa ce vrei, dar tu raspunzi.

| Roxin a răspuns:

Salut!

Nu te grabi. Mai ai timp pentru un tatuaj.
Ideea e ca tu poti sa il faci oricand, oriunde, oricum. Esti responsabil pentru actiunile tale.
Insa, gandeste-te de pe acum daca o sa iti afecteze viitoarea cariera, daca ma intelegi. happy
Daca nu ai inclinatii in zona aia, go ahead.

P.S.
Eu am doua si nu le regret!

| blAster85 a răspuns:

Mai bine mai asteapta putin eu am asteptat pana la 20-si ceva, nomentan am doua, nu regret nciunul facut, mai urmeaza altul.chesta e ca trebuie sa fi sigur ca il vrei si ce vrei sa fie.bafta.

| Sabinasabina2004 a răspuns:

Pai ai 18 ani, oficial esti adult si ai decizile tale, deci in concluzie poti sa te duci sa-ti faci, dar iti recomand sa nu iti faci pentru ca acest tatuaj este pernanent si am vazut in america in croaziera un domn, batran care avea un tatuaj si ii statea *ORIBIL* si daca te duci sa-ti faci o sa fi si tu batrana si nu o sa-ti stea bine