| deejay a întrebat:

Vreau sa-mi fac tatuaj, am 15 ani, cum imi conving parintii sa ma lase sa mi-l fac?

3 răspunsuri:
| lovenotsex a răspuns:

In primul rand gandeste-te la ce vrei sa urmezi in viata, ca acest tatuaj sa nu-ti fie o piedica.Dorinta si increderea ii poate convinge.Cum a zis si D-Anna ceva mic ii va convinge mai usor decat ceva mare, si consider ca ceva mic e mai interesant.Bafta si gandeste-te bine.

| D-Anna a răspuns:

hee hee Nu stiu cate sanse ai sincer, dar cred ca pentru ei e foarte important sa stie ca e sigur, ca nu iei ceva boli si mai ales daca persoana anumita e de incredere.Ca sa ii convingi eu sunt de parere ca trebuie sa le areti ca iti dorest foarte mult acest lucru.

PS:Nu-ti tatua ceva mare si urat, ceva mic si simbolic ar fi perfect poate asa le convine.tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de cat de intelegatori sunt parintii tai. Daca stii ca ii poti mitui cumva straduieste-te si spune-le ca n-o sa se vada prea mult tatuajul si ca o sa se stearga cu timpul, chiar daca il faci permanent... Daca nu vor si nu vor, ori lasi pe altadata, ori il faci dar ai grija sa nu il vada sub nicio forma, de aceea sunt de acord cu persoanele de dinainte sa-ti alegi unul mai mic[nu foarte] si simbolic.Sunt cele mai realiste situatii care ti le pot infatisa. Tu alegi.