| anonim_4396 a întrebat:

Eu am o relatie de 2 ani cu un baiat mult mai mare decat mine, si s-au intamplat foarte multe intre noi doi.Important este ca parintii mei naturali sunt decedati si sunt in grija curatlei si al tutorelui care nu sunt de acord cu relatia mea. Eu am varsta de 16 ani si as vrea sa plec de acasa cu el. Ce as putea pati eu? Dar si el?

Răspuns Câştigător
| remus a răspuns:

Tu la o scoala speciala el daca este major inchisoare, tutorele si curatela, amendati si decazuti din drepturi, stai locului cuminte.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu poti fi adusa acasa cu politia. El va fi judecat si condamnat pentru corupere de minore, rapire, sechestrare si, posibil, viol, deoarece tu esti minora.

| miauu a răspuns:

Daca are peste 18 ani poate pati multe
mai bine stai acasa
nu af prostia asta ca vei regreta amarnic

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

La 16 ani sa fugi de acasa cu el?straight face

| Sadiss a răspuns:

Pe tine ar putea sa te dea disparuta la politie sau pe el la corupere de minori(in cel mai rau caz) eu zic sa stai pe treaba ta si mai asteapta. cu timpul o sa se obisnuiasca toti. ai sa vezi

| uite aici a răspuns:

Nu fa nimic, la 16 ani nu te gandi la astfel de chestii, (nu ca ai fi foarte mica) dar mai ai timp.

| alisalisa a răspuns:

Mai asteapta pana la 18 ani... si dupa poti face ce vrei ca esti majora

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimic.doar o ratare a vietii si o pierdere a doi buni tutori pe care nu vrei sa-i asculti. da vei suferi destul fiindca greseala se iarta, prostia se plateste.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In primul rand esti minora, si el poate sa ajunga la "racoare" pentru ceva timp. Nu inteleg de ce te grabesti cu relatia poti sa-ti termini scoala si apoi mai vezi ce-i de facut. Stii ce-mi zicea mie tata? Ca maritatul nu-i" mamaliga cu lapte", si nu inteleg ce te grabesti. Oricum decizia finala iti apartine tie. Bafta.

| Anaaaaa a răspuns:

In cazul asta parintii tai adoptivi gresesc foarte mult.straight face ei nu isi dau seama ca daca acum nu te lasa sa ai o relatie cu un baiat pe care il iubesti, la 18 ani o sa pleci si nu or sa mai stie nimic de tine?sigh ofof. e greu. incearca sa le explici care e situatia, adu-l pe prietenul tau acasa si discutati cu totii, faceti`i sa inteleaga, la 16 ani, chiar nu mai trebuie "sa iti dea biberonu si sa iti schimbe scutecu`". oricum nu face prostia sa pleci e acasa.vei regretawinking