| LAVINIALAVI889900 a întrebat:

Eu și soțul meu suntem căsătoriți de 6 ani jumate și de la o vreme ducem mai greu cu bani soțul meu are salariul de 3000 RON iar eu de 1500 RON și soțul meu a venit cu ideea ca cea mai bună soluție ar fi să mă prostituez eu ca să mai facem rost de bani pentru ca avem și rate la casa el a zis ca o sa fac asta pentru noi pentru viitorul nostru dar nu știu ce să fac îl iubesc dar nu aș face asa ceva voi ce părere aveți credeți că ar trebui să fac asta?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu se prostitueaza el?
Este foarte josnic sa iti ceara asa ceva.
In locul tau ii dadeam o cratita in cap.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

E un om tîmpit, cum sa iti propuna asa ceva? In loc sa te iubeasca ca esti sotia lui sa aibă grija de tine te trimite la altii? Cel mai bine desparte te de asa o lepră nu te merită, ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Spune-i ca te prostituezi doar atunci cand se va prostitua si el, ca sunt mult mai multi gay in ziua de azi, care isi cauta amanti barbati/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Când vrei sa faci trolling trebuie sa vii cu ceva fin. Așa pe fata nu are niciun sens

| Mosotti a răspuns:

Daca e, poti sa o faci in anumite conditii doar, protejat si sex normal doar, ca nu e mare lucru. O baga ala 5 min si iei gramada de bani, cel putin pana ce va reveniti cu banii, strangeti ceva.
Depinde ce vreti de la viata, este si asta un ban castigat.
De ce n-ai face asa ceva? Sa lasam prejudecatile la o parte.

Ca nu dai in cap, nu faci vreo infractiune, rau altora ca sa nu faci asa ceva.

Ca nici daca o duceti greu nu va face nimeni statuie.
Sotul tau este open mind.
Si in Germania multe prostituate sunt ziua profesoare si altele, noaptea mai fac din astea, au sot acasa, familie, nu are treaba una cu alta, ala e un job, familia e familie. Ca tot intregi vin ele acasa, doa nu i-o muta aia din loc, se spala, se igienizeaza dupa program acolo si aia e.

Sau poti face videochat de exemplu, dar nu stiu daca acolo se castiga asa bine.
Orice munca e de apreciat, sa nu inseli, sa nu furi, ca alea sunt o rusine.

| Frank51 a răspuns:

Troll

| alina2k18 a răspuns:

Ce harneala de l@b@agiu ai cumetre laughing)
Fix noua pe TPU ne cereai voie laughing)

| StoicAnalysis a răspuns:

Nu ar trebui sa iei 1900 de lei? Ca atat este minimul pe economie net.

| ioana748 a răspuns:

Deci de 6 ani jumatate stați cu un monstru.
Poate iti gasesti pe cineva sa te iubească si sa te aprecieze.
Ce barbat normal care si iubeste partenera ar imparti o cu alti barbati.
El sa stea linistit si tu sa ti risti viata pentru un rahat de rata la casa.
Cum adica il iubesti?
Pai, dupa ideea asta urmatorul gand ar trebui sa fie cum sa iesi din ecuație
De ce nu se duce el sa si rupa carca pe santier.
Oricum, este de neconceput si trebuie sa va ganditi ca partenerul ales nu este ceea ce trebuie pentru o viata sanatoasa de familie.
Viata este grea intr adevar, dar mai bine va descurcati singura decat sa tineti un vierme in spate cu ideile lui de Lover Boy.
Ganditi va cum sa va despartiti si sa va traiti viata in normalitate.
Sa va dea Dumnezeu un om de nadejde in cale care sa va iubească si respecte cu adevarat
Bine ca nu va pune sa va donati un rinichi...dar ar putea dansul sa faca asta.
Mergeți inainte si iesiti cat puteti de repede din greseala aceasta de relatie.
Toate cele bune,

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un soț care îți propune așa ceva nu te respecta și nu te iubește, își urmărește doar interesul financiar.
Aș divorța îndată de un astfel de nenorocit și asta îți recomand să faci și tu, căci aici nu e vorba de iubire reciprocă ci de manipulare in beneficiul lui.

| MrAM a răspuns:

Am auzit situații asemanatoare, cu toate ca imi vine greu sa cred ca iti permiti rate la casa cu 4.5k venit, plus cheltuieli. Dar sa trecem peste acest aspect, aia nu se mai numeste relație sa nu zic casatorie. Practic el devine proxenetul tau si nu ințeleg cum de o femeie normala la cap ar fi de acord cu asta. Cand te angajezi intr-o situație de genu tu practic faci asta pentru viotorul lui nu al vostru. Orcat de disperat ai fi tot nu ajungi in punctul asta. Mai bine urmați un curs, o calificare ceva sa va cresteți venitul si eventual oportunitațile pe piața muncii. Aces la internet aveți, sigur gasiți si materiale unde invațati despre educația financiara si ce presupune sa va cresteți veniturile. Mai bine te duci la cersit decat la asta si tot ramai cu demnitatea intacta.

Răspuns utilizator avertizat
| vasileparnaie a răspuns:

Prostitutia nu este legala in Romania frate, mai bine faci onlyfans

| Peli75 a răspuns:

Faci orice pentru iubire!
În primul rând, nu ar trebui să te prostituezi, nu e sănătos acest lucru, pe lângă asta e și jenant
Nu ești tu obligată să îți vinzi trupul pentru a plăti rate la o casă cu soțul tău, astfel, copii tăi (dacă ai sau vei avea) când vor fi undeva la 12-18 își vor primi bullyng pentru că te-ai prostituat pentru bani
Încercați amândoi să căutați un loc de muncă mai bine plătit, dacă nu, faceți pasul împreună și mergeți în străinătate

| AnkaD a răspuns:

Da din păcate tot mai mulți bărbați cer astfel de lucruri din partea femeilor, ceea ce mă șochează este ca a devenit un trend. Dacă nu aveți copii trebuie să cauți să te faci fericită, mie mi se pare ca astia care trimit femeile sa facă asta sunt niște puturoși și oameni ce nu iubesc sinceră vă spun! Tu ca femeie nu accepta asta! Nu îți vinde corpul pentru un bărbat ca dacă era un bărbat îndrăgostit de tine și te iubește cum îți spune cu siguranță nu ar fi venit pe ideea să te împartă! Concluzia este ca banii l-au orbit și în niciun caz nu este orbit de tine ca femeie..na ce să mai zic sper să deschizi ochii și dacă ai nevoie să vorbești cu cineva îmi poți scrie liniștită. vreau să te ajut să îți dai seama ca ești femeie și meriți să fi fericită!

| LAVINIALAVI889900 explică:

Și nu lăsați răspunsuri jignitoare

| norisorulpufos a răspuns (pentru LAVINIALAVI889900):

Nu,nu fă deloc asta.
Nu știi proverbul?
Mai bine sărac dar curat.