| anonim_4396 a întrebat:

Familia mea ma judeca foarte mult in legatura cu ce am facut in trecut. Nu stiu ce sa fac. Simt ca innebunesc. Ajutati-mã! :'(

Răspuns Câştigător
| Kit_Lilu_1988 a răspuns:

Parintii de obicei vor ca copiii lor sa fie bine, tinand cont de varsta pe care o ai daca faci ceva rau nu esti chiar raspunzatoare. Crezi ca esti libera dar trebuie sa asculti de ai tai intr-o oarecare masura, pentru ca iti vor binele. Sunt sigur ca ai tai nu vor sa faci greseli mari in viata asta, pentru ca viata nu e un joc si multe lucruri pe care le faci nu mai pot fi indreptate si iti va parea foarte rau. trebuie sa invatam din greseli dar viata e mult prea scurta pentru a le face tu pe toate, asa ca trebuie sa invatam din greselile altora. Daca te-ai uitat zilele astea la stiri ai fi vazut ca o tipa de 15 ani a fost omorata si lasata in sunt, pentru ca parintii nu au avut suficienta grija de ea, au stat linistiti crezand ca e bine, daca o sunau si daca o asteptau in fata casei nu s-ar fi intamplat ce s-a intamplat. Alt caz, o tipa s-a aruncat de la etaj ca o violau patru insi la care s-a dus sa isi faca un tatuaj, daca asculta de parinti nu era in situatia aia, are de tras toata viata pentru o greseala. Numai bine iti doresc!

2 răspunsuri:
| miolina a răspuns:

Hei, tancule, nu te mai gandi la prostii si traieste-ti viata, sa ajungi un om normal si serios ca o papusa de firma.

| Tovarăşiemăligă a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei spune-le ca nu iti e comod sa vb despre aceasta situatie si ca totul este deja in trecut...