| IuliutzàThà a întrebat:

Familia mea ma judeca foarte mult in legatura cu ce am facut in trecut. Nu stiu ce sa mai fac. Simt ca innebunesc. Leam spus ca fiecare are viata lui si o traieste cum vrea dar ei nu inteleg chestia asta, ce sa mai fac, ce sa mai zic? Ajutati-mã! :'(

Răspuns Câştigător
| Quanah a răspuns:

Pf. Incercati sa mergeti toti la un psiholog. Doar daca cineva matur le explica cum sa procedeze, ei vor intelege. Altfel nu. Nu te vor asculta niciodata pe tine, ei au impresia ca fiind maturi sunt convinsi ca stiu tot ce-i mai bun pentru. noi. Mai tarziu o sa ramana surprinsi cand isi vor da seama ca nu te cunosc chiar asa de bine pe cat cred ei. Daca ai facut ceva grav in trecut, inseamna ca nu mai au incredere in tine. E usor sa pierzi increderea cuiva, mai greu e sa o recastigi. happy

8 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Pai o traieste fiecare cum vrea doar atunci cind nu mai depinde material de parinti.Pai in cazul asta vin copiii acasa numai sa manince, sa ceara bani de scoala si de haine si lasa-i ca traiesc cum vor chiar daca se culca pe unde si cu cine apuca.

| IuliutzàThà explică (pentru harciog):

Nu cred ca pot sa va spun cauza oricum e ceva despre viata sentimentala daca ma intelegeti. Mda multi siau pierdut increderea in mine dar eu cred ca ce am facut e o chestie normala mai ales cand iubest o persoana este normal sati imparti multe lucruri cu ea.

| harciog a răspuns (pentru IuliutzàThà):

Daca e vorba de viata sexuala si ai o anumita virsta ar trebui sa inteleaga si ei dar asta nu include si rateul scolar, adeca neinvatatul sau absente sau mai stiu eu ce alte purtari care conduc la vara spre cercetari reptiliene.

| Leon a răspuns:

Pai depinde ce ai facut si caracterul parintilor tai straight face
Daca inca mai locuiesti cu ei si te intretin, ar trebui sa stai mai pe treaba ta, altfel ia-ti lumea in cap si vei ce iti iese.

| Floris83 a răspuns:

e greu într-adevăr, asta e răutate omenească... așteaptă și tu să intri pe cont propriu, încearcă să nu-i judeci, și să nu faci și tu așa copiilor tăi, pînă atunci răbdare, explică-le că nu-ți fac bine reproșurile astea continue, poate îi provoci și tu cu ceva!

| FadetoBlack a răspuns:

Pai. Ai facut ceva grav in trecut?

| RainOfColors a răspuns:

Da`ce-ai facut asa grav in trecut? Doar nu ai omorat pe cineva...

| Denyxutza a răspuns:

Buna! Eu sa iti zic sa tii cont si de sfaturile familiei dar depinde si de greseala facuta. Poti sati ceri iertare caci ei fac asta ca sa te ajute.Mult succes