| Oanaoni a întrebat:

Fetelor,voi cum reacționați când iubitul vostru iese cu băieții, beau chestii de băieți etc? Acceptați fără nicio problemă?

20 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am avut asa relatii si nu cred ca as fi fost de acord cu ele.
daca suntem un cuplu apai iesim in cuplu si ne distram impreuna, eventual si cu alte cupluri de prieteni.

Genul asta de relatie unde l prefera sa iasa cu prietenii in loc sa iasa cu tine, ar trebui sa-ti dea de gandit, ca dragostea pentru prietenii lui este mai mare decat pentru tine si atunci ar trebui sa-ti pui intrebarea: de ce te tine?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fetele stau deoparte si se supara.
Femeile participa si ajung unde trebuie.

| Emma30555 a răspuns:

Da, nu am nici o problema, mai ales ca imi zice si mie sa merg daca vreau, uneori merg alteori il las liber, si eu mai ies cu fete, nu e nici o problema dar conteaza abordarea

| mi25 a răspuns:

@Brizbriz: Un raspuns corect.

| mi25 a răspuns:

Iubitul nu este sluga sau catelusul tau. Adica, cum sa nu iasa cu prietenii? O gandire de om ingust la minte poate determina asa ceva.
In primul rand, intre iubiti nu este o relatie de familie, fiecare cu ale lui treburi.
In al doilea rand, barbatii, precum si femeile, au nevoie sa discute si probleme specifice genului, nu numai de relatii cu partenera(ul).
In al treilea rand, fiecare partener - iubit sau sot - are nevoie de putina libertate.
Da, sunt de acord ca acest lucru nu trebuie sa fie un obicei des.
Greseala mare a multor fete care, desi cunosc comportamentul baiatului, ii accepta relatia pe zicerea "Lasa ca il dau eu pe brazda". Se mai intampla si minuni, cam 1-2%, dar majoritatea duce la certuri si nefericire in cuplu si apoi la despartire.

| Hehehehehe123 a răspuns (pentru mi25):

Buna! In primul rând nu trebuie sa fii răutăcioasă aviz răspunsului meu
Repet, băiatul era agresiv după ce venea de la bar cu prietenii, din cauza alcoolului, eu nu eram de acord și ma certam cu el pentru ca in fiecare seara timp de 2 ani îl culegeam de pe străzi, pentru ca prietenii lui îl îmbătau, îl lăsau de izbeliște și eu ma certam cu el din cauza ca se enerva repede din cauza alcoolului. Eu nu am știut acest lucru când am început sa ies cu el, am aflat mai târziu și am acceptat acest lucru crezând ca aceasta seara cu băieții nu va deveni un lucru zilnic. Sper ca ți am răspuns și ție dubiilor tale și sper ca nu am deranjat.

| mi25 a răspuns (pentru Hehehehehe123):

Nu sunt rautacios - nu rautacioasa, ca sunt barbat - deoarece am spus adevarul.
Eu am inteles ca erati iubiti, nu parteneri de viata. Este o mica mare diferenta.
Cum sa te unesti cu o persoana caruia nu-i cunosti defectele? Eu am discutat cu actuala sotie - cu perioada de un an de zile in care am fost logoditi - timp de 3 ani. La inceput ca simpli prieteni, apoi ca iubiti.
In aceasta perioada ne-am cunoscut si bunele si relele. Nu am locuit impreuna decat dupa ce ne-am casatorit, desi in perioada de logodna am avut relatii intime. In aceasta perioada ne-am cunoscut si daca ne potrivim, daca suntem compatibili.
O casnicie nu se construieste de pe o zi pe alta.
Cand imi spui ca il strangeai de pe strazi de beat ce era, eu, ca barba, ma crucesc: ce era in capul tau? Erai atat de disperata sa ai un barbat?
Trebuie sa mentionez ca pana la casatorie nu eram restrictionat in nici un fel sa ies singur cu prietenii unde voiam. Dupa casatorie discutam aceste iesiri cu sotia, daca era azul, dar nu cand mergeam doar o ora doua la "un pahar".

| mi25 a răspuns:

@Violleta, acum mi-am dat seama de ce dai raspunsuri aiuristice.
Daca nu ai avut si nu ai relatie, cum poti sa iti dai cu parerea? Stii care-i culmea metodicii: sa inveti pe cineva ceea ce nu stii. Ca teoria, ca teoria, dar practica ne omoara.

| haileewatson a răspuns:

Pai având în vedere ca eu și iubitul meu suntem Adulți în toată regula, nu văd sa fie o problema dacă vrea sa iasă cu băieții în oraș. Și eu am tot dreptul sa ies cu fetele, sa radem și sa bem un cocktail.
What's the problem?

| Hehehehehe123 a răspuns:

Buna Oana! Eu când eram mai mica (16 ani) când făcea asta iubitul meu nu eram de acord și ma certam des cu el pentru ca consumarea alcoolului nu era cea mai buna activitate, iar mie cel puțin nu mi plăcea mirosul sau modul prin care se comporta, iar prietenii lui erau cea mai proasta influența din lume ceea ce ma făcea sa-mi pun niște semne de întrebare dacă este okay sa l las sau nu, dar l am lăsat ca sa nu zică ca sunt nebuna. Ma vedea ca ma deranjează și din propria inițiativa a încercat sa iasă mai rar cu "băieții". Acuma de ceva timp sunt singura, nu îți pot da un exemplu de prezent, dar eu așa reacționam și acționăm, sper ca te am ajutat happy

| Oanaoni explică (pentru Hehehehehe123):

Frumos răspunsul! Mulțumesc! Te felicit pentru curajul tău! Alte fete nu au curajul să pună punct și acceptă astfel de comportament și vocabular. La mine nu este cazul, dar sunt curioasă de răspunsuri și așa poate mai învăț și eu cevalaughing

Răspuns utilizator avertizat
| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Hehehehehe123):

L ai parasit tu pe el sau el pe tine?

| Brizbriz a răspuns (pentru Hehehehehe123):

"Acuma de ceva timp sunt singura"

faci 2 greseli ENORME
2. de ce esti acum singura? cumva exact d'aia?!?

1. ESTI DUSA "DRAGA", FOARTE SINCER, te certi cu iubitul pentru ca iese cu prietenii, ca sa se simta prizonier si sub papuc?!?

nu prea conteaza ce influenta au aia, daca nu ii lasi nici o libertate sa fie el insusi, atunci mai devreme sau mai tarziu o sa te lase, sau o sa se inchida in el insusi, sau mai rau

iar ce "imi place la nebunie" e ca unora li s-a parut "frumos" raspunsul tau, care e destul de clar ca nu intelegi absolut nimic despre ce inseamna relatie, mai ales de lunga durata

| mi25 a răspuns (pentru Hehehehehe123):

Adica? Cum "sa-llas sau nu "? Tu crezi ca iubitul este un catelus sau un copil mic? Daca nu-ti place asa cum este, inseamna ca nu-l vrei ca iubit, ci ca pe o sluga/ asta nu inteleg multi, in special fetele, ca partenerul nu este dependent de vointa ta. Cunosc femei care, desi stiau ca barbatul cu care s-au casatorit avea vicii care nu-i placeau, pe gandirea ca "lasa ca-l schimb eu, il dau pe brazda", ca apoi sa sufere foarte mult sau sa se desparta.

| mi25 a răspuns (pentru Oanaoni):

Mentalitate de femei! De ce au inceput relatia, daca l-a cunoscut cum este? Eu stiu raspunsul, dar nu-l inserez aici, deoarece mi s-ar sterge comentariul

| Hehehehehe123 a răspuns (pentru Brizbriz):

Buna!
Sunt singura acum pentru ca nu am timp pentru relații, sunt ocupată cu 2 facultăți și un loc de munca
Iar consumarea alcoolului in acea relație a fost o problema pentru ca era agresiv, iar eu eram cea de sub papuc. Sper ca te am lămurit cu dubiile tale happy seara frumoasa!

| Brizbriz a răspuns (pentru Hehehehehe123):

Asta e altceva, trebuia sa il lasi direct, dupa ce vezi ca e betiv si violent, si trebuia sa incepi cu asta, cand ai pus intrebarea aici

| Hehehehehe123 a răspuns (pentru Brizbriz):

Scuza-ma, dar nu cred ca ești in stare sa dai astfel de sfaturi in condițiile in care nu stii situația și nici nu o s o stii vreodată, asta aviz ție si a celorlalte fete care mi au comentat urat la răspunsul meu, mulțumesc pentru atenția acordată, dar nu ma interesează acest aspect. Părerea mea este sa îți dai răspunsul fără sa fii răutăcios si fără sa te iei de oameni când nu stii adevarul gol goluț happy
Având in vedere modul prin care îmi răspunzi ai 15-16 ani, ceea ce la vârsta asta nu ar trebui sa dai sfaturi in dragoste pe internet. Mulțumesc anticipat laughing

| Brizbriz a răspuns (pentru Hehehehehe123):

"acum 1 minut | Hehehehehe123 a răspuns (pentru Brizbriz):
Scuza-ma, dar nu cred ca ești in stare sa dai astfel de sfaturi in condițiile in care nu stii situația și nici nu o s o stii vreodată, asta aviz ție si a celorlalte fete care mi au comentat urat la răspunsul meu"

fiecare cu fetish-ul, asta, crucea lui