| oly_7105 a întrebat:

FFUUUNNNDDAAA! Va rog dati-mi un sfat! Povestea mea suna in felul urmator: baiatul de care imi place nu stiu daca imi impartaseste aceleasi sentimente.desi prietenilor lui le spuna ca ar vrea sa aba o relatie cu mine, mie nu imi da niciun semn ca ar vrea asa ceva.nu am mai vorbit cu el de duminca si chiar mi-as dori sa pot vorbi cu el si sa am curajul sa-i spun tot ce simt pentru el. cel mai tare imi e frica sa nu se fi impacat cu fosta lui prietena. pur si simplu nu stiu ce sa mai fac si cum sa trec cu bine prin acest moment din viata mea straight faceva rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac pentru a afla ce se intampla cu noi de fapt?

8 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Pai, in primul rand ar trebui sa ii spui tot ce ai pe suflet.
Adica, daca tu taci in continuare, el o sa isi gaseasca pe altcineva.Sa nu crezi ca o sa astepte dupa tine, pana te gandesti tu ce sa zici.
El nu ti-a zis nimic pana acum.Asta demonstreaza cat de timid este.Deci eu zic sa actionezi tu prima.

| Adriana1019 a răspuns:

Pai si eu sunt cam in aceeasi situatie, dar trebuie sa iti faci curaj si sa ii spui pentru ca poate o sa accepte.NU mori daca ii spui.Daca lasi totul in seama lui poate nu o sa iti spuna niciodata si o sa dispara iubirea pentru tine(daca chiar este). Intr-o zi fa-ti curaj, invita-l la o inghetata si atunci intreaba-l. FUNDDDAAAAAAA?

| SeCreT_4434 a răspuns:

Poate ca suna cam aiurea dar ar trebui sa te duci si sa vb cu el altfel el n-are de unde sa stie ca uh il placi nu fi timida ptk. baiatul no sa te manance sau sa.ti faca ceva daca vb cu eltongue deci vb cu el.sp ce crezi despre el ce simti si poate va iesi asa cum vrei u happy

| AlEsWeEt a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti faci curaj sa il intrebi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu esti sora lu' Platon si Aristotel, sau ce? Ca nu-nteleg...

| FolkVld a răspuns:

Pai nu lasa sa treaca prea mult timpul ca e rau si 1 daca prieteniilui iti spun ca el zice ca vrea sa fie cu tine nu ii crede pentru ca pot sa isi bata joc apoi ca sa aiba o relatie cu tine trebuie sa iti dovedeasca plus ca nu stiu de cat timp va cunoastesti si daca a-ti apucat sa va apropiati destul de mult mai ales ca poate el crede la fel ca tu sa nu il faci sa sufere intrebal daca te incadrezi in standardele lui sau cel putin fa chestii de filtrare nu e greu oricum nu ai nimic de pierdut si nu te lasa pe seama ca te ajuta altii ca altii pot sa profite de tine depinde totul ai grija si sunt sigur ca totul o sa fie bine numai sa prinzi tu putin curaj gandeste-te ca apoi vei fi fericita si decat sa fi sad si stresata ca daca ma place daca nu "ma iubeste nu ma iubeste" mai bine sa stii cel putin ca ai incercat si o sa fie mai bine pentru tine mult noroc si astept sa scrii ca ai o relatie cu el.Numai Bine

| gad a răspuns:

Hm 2 timizi tongue
pai ia-ti inima in gura si spune-i ca ai vrea sa vedeti sau sa iesiti amandoi la o plimbare si atunci o sa vezi daca se merita sau nu cred, ca cel mai bine ar fi sa-i dai 1 sms sa-i zici daca ar vrea sa mearga la o plimbare cu tine daca sa inpacat cu fosta prietena tiar zice atunci si nu ai mai avea la ce te gandi daca nu ar iesi la plimbare cu tine garantat si atunci o sa-i zici totul si o sa vezi rezultatul
orisicum mai cu tupeu big grin si fara resentimente

| xyz111 a răspuns:

Ppppppppppfff...povestea ta e complicata. spune-i ceva de genu.stie eu mereu am fost mai directa si o sa fiu si acum imi place foarte mult de tine.si astepti sa vezi ce iti zicebig grin.
bafta!