| oly_7105 a întrebat:

Povestea mea suna in felul urmator: baiatul de care imi place nu stiu daca imi impartaseste aceleasi sentimente.desi prietenilor lui le spuna ca ar vrea sa aba o relatie cu mine, mie nu imi da niciun semn ca ar vrea asa ceva.nu am mai vorbit cu el de duminca si chiar mi-as dori sa pot vorbi cu el si sa am curajul sa-i spun tot ce simt pentru el. cel mai tare imi e frica sa nu se fi impacat cu fosta lui prietena. pur si simplu nu stiu ce sa mai fac si cum sa trec cu bine prin acest moment din viata mea straight faceva rog spuneti-mi ce ar trebui sa fac pentru a afla ce se intampla cu noi de fapt?

2 răspunsuri:
| MissmysteriousS a răspuns:

Sfatul meu este sa prinzi mult curaj in tine si sa te duci la el sa vezi ce simte cu adevarat; facand asta,tu te vei simti ca atunci cand iei piatra de pe inima,dar nu spunandu-i in genul,,te plac,tu ma plai vrei sa fim impreuna?'' vorbele pe care le spui sa fie cat mai bine organizate, adica sa spui ce ai tu in sufletul tau, deci cel mai bine du-te si elibereaza-te cu acest gand...

| Scriitoarea a răspuns:

Incearca sa-i arati ce va pierde daca nu te vrea ca prietena, spre ex. ajuta-l la teme, in clasa, sau la unele teste. Poate astfel isi va da seama ca ar fi foarte fericit cu tine.