| Generalgrevious031 a întrebat:

Fratele meu din Anglia e un egoist a vandut telefonul Samsung S21 Ultra care mi l-a promis anul trecut si sunt foarte suparat pe el, anul trecut mi-a promis ca mi-l da mie cand isi va lua unul nou si nu s-a tinut de cuvant si am ramas cu Samsung S9+ care bateria ii vai de steaua lui.

Ati patit si voi sa vi se intampla cand cineva iti promite ceva si nu se tine de cuvant?

5 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Nu degeaba se spune ca promisiunea e bucuria prostului. Nu e frumos sa promiti si sa nu te tii de cuvant, dar nici nu poti da vina pe altcineva pentru faptul ca tu ai rămas cu un telefon obosit.

| Simpatic a răspuns:

Te-ai gandit ca poate fratele tau a avut nevoie urgenta de bani si ca poate el in ANGLIA nu este vreun boss cu afaceri de 1 milion de lire pe luna?

odata ce nu stim motivul pentru care el si-a vandut telefonul nu putem sa ne pronuntam daca a facut-o din egoism sau alt motiv!

sigur ca am intalnit destule persoane care una zic si alta fac happy

trebuie sa te obisnuiesti cu ideea si sa nu ai asteptari de la nimeni altcineva decat de la tine!

succes

| Mosotti a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie, si m-am suparat mult, dar acolo era alta treaba, nu a fost cum poate sa fie la fratele tau, sa fi avut mare nevoie de banii aia si probabil de aia sa nu iti fi dat.
Stiam sigur ca nu era problema cu banii.

Tatal vitreg imi promisese de ziua mea un calculator de 1000 de euro cand facusem 19 ani, nu s-a tinut de cuvant.
Am luat abia 9 luni mai tarziu dar cu bani imprumutati de la o ruda care a vrut sa ma ajute, ca noi nu aveam bani, urma sa avem mai in colo.
Eu stiu ca nu avea nici o obligatie, dar de ce promiti? Asta m-a deranjat. Ca psihicul meu s-a pregatit pentru asta, nu e ca si cum nu a promis nimic.

Daca nu avea problema cu banii, e nesimtit, daca avea, e altceva, nu stia cand ti-a promis ca s-ar putea intampla asta.
Ti-ai pus problema asta? Esti tu cam egoist daca nu te-ai intrebat asta.
Nu zic ca e asa, doar gestul zic, ca nu ti-ai pus problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am mai pățit-o uneori.
Ce-i drept, parese că fratele tău și-a văzut mai degrabă interesul său decât bucuria ta. Pare fire practica, voind să scoată bani din orice, dacă se poate.

| Lupică27 a răspuns:

Am un var mi-a adus de ziua mea o sticla de parfum jumatate folosita, alta data un tricou de-al lui care nu ii mai placea.
Oamenii sunt japite, oricum nu mai vorbesc cu el decat daca n-am incotro la vreo nunta, pomana, botez unde ne intalnim.