| anonim_4396 a întrebat:

Sunt suparat pe fratele meu din Anglia, mi-a promis ca cand si isi va lua telefon nou imi da mi-e telefonul lui Samsung S9+ iar azi am vazut din intamplare pe Facebook ca vinde S9+ cu 300 lire si dupa l-am sunat ca de ce vinde telefonul care a promis ca mi-l da si el zice "am uitat ca trebuie sa ti-l dau, imi pare rau".

Eu acum detin un Samsung A5 2017 care are bateria varza, nu ma mai tine nici macar o zi si sunt dezamagit de fratele meu care nu si-a tinut promisiunea. Voi ce ati face in locul meu?

22 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu am inteles, de ce nu-ti cumperi singur telefon cu banii care-i joci la pariuri?
Esti ditamai barbatul si poti sa muncesti pentru propriul telefon, nefiind obligat fratele sa-ti dea ceva, mai ales daca omul are datorii si obligatii financiare, iar banutii de pe fostul lui telefon ii sunt necesari.

| Lukasssz a răspuns:

E un moft!

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Ai mai pus odata intrebarea asta, acum cateva luni!

| anonim_4396 explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

E prima oara cand pun intrebarea asta.

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vrei să spui că este prima oară când o pui de pe contul asta nou.

Numai eu am ți-am mai răspuns de vreo trei ori la întrebarea asta în ultimul an. Dacă tu ai probleme de memorie, noi nu avem.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

Ce, vi se pare exclus sa fie mai multi pusti care au frati in Anglea care le-au promis ca le trimit S9+-ul? Mie nu.

| Forneticugem a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-i nimic ca numi spui câți ani ai stai liniștit eu sunt puțin obosit așa ca ma bag la somn tu ai grij de tine și nu mai pune la inima orice nu te mai supăra pe fratele tău intelege-l și pe el puțin bafta ai grija de tine

| Catrice a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Doar câteva luni? Posibil sa fi avut alt cont acu 2 anihee hee
Recomand sugestiile de mai jos.

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns (pentru Catrice):

Sau asa! Oricum, imi amintesc bine ca a mai fost pusa exact aceeasi intrebare!

| johnnny123 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Să fie mai multi pusti care au frati in Anglea care le-au promis ca le trimit S9+-ul, nu neapărat.

Dar să aibă numele de utilizator tot "Generalgrevious", să aibă la imaginea de profil tot logo-ul unui club de fotbal, să fie obsedați tot de pariuri și să formuleze întrebarea aproape identic, da, mi se pare exclus.

| Catrice a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Tipul oricum are banii lui da nu, ca fratele e frate și trebuie sa îi facă lui cadou neapărathee hee

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

No, daca zici ca ai urmarit individul si asa sta treaba, atunci asa o fi. Tind sa cred ca ai dreptate. Ce ma lasa semi-perplex e faptul ca nu recunoaste ca e el...

| darrio2007 a răspuns (pentru FilosofulDepresiv2022):

Asa este dar vad ca nu ii apare la intrebari. Probabil avea alt cont atunci.

| Fatamuntilor a răspuns (pentru johnnny123):

DACA pune pentru prima data de ce o fi sters intrebarea?
Ne pune inteligenta la incercare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ești dezamăgit de fratele tău care nu și-a ținut promisiunea? Zi merci pentru că ai un frate după care poate poți învăța ceva bun pentru că eu mai am doi frați mai mari de la care nu am avut nimic de învățat bun. Unul s-a îndatorat în bănci zicând ca face afacere, a dat bani altuia și acea persoana nu a mai recunoscut. Mereu a alergat după case care nici măcar nu ii aparțineau, celuilalt frate nu i-a plăcut să muncească și fura, m-a făcut de râs pe la vecini care își dădeau coate cand mă vedeau crezând că trăim din bani furați. Fratele meu bineînțeles că era plecat de acasă, dar vorba s-a dus. M-a pus în situații proaste când a trebuit sa lucrez cu persoane pe care el le-a furat și am avut probleme cu politia din cauza lui pentru că polițistul credea ca fiind frați suntem toți la fel. Să nu mai zic când m-a jignit, când m-a îndemnat să fug de acasă și zicea ca "sa stau pe stradă pentru ca pe stradă este mai bine". Dorea să mă gonească de acasă pentru ca nu ma suporta. Și punea pe alții din cartier să râdă de mine, să mă facă sa mă simt prost. Sau când amândoi frații au fugit ca lașii de acasă, lăsând casa cu datorii. Pe mama, care ne-a crescut singura, nu au vrut să o ajute.
Gândește de doua ori când zici ca ești dezamăgit de fratele tău. Eu sunt mai dezamăgit de frații mei.

| LoveSleep a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce poveste trista.

Dar nu te-a intrebat nimeni.

| anonim_4396 explică (pentru LoveSleep):

La fel și pe tine. Nu te-a întrebat nimeni nimic.

| 19flo79 a răspuns:

Cred ca i-as spune asa:
- Nu-i problema ca ai uitat, frate drag, dar daca e asa cum spui atunci o sa imi dovedesti asta...
- Cum?
-Pai imi dai cei 300L si imi iau eu ce telefon vreau

laughing laughing

| Ka0ru a răspuns:

As trece peste si as strange bani sa imi iau telefon, fratele tau nu iti e dator cu nimic.

| Forneticugem a răspuns:

Câți ani ai? happy

| anonim_4396 explică (pentru Forneticugem):

Nu conteaza.

| Forneticugem a răspuns:

L-ați innebunit pe copil și-a sters întrebare săracul ))))