| Frisk a întrebat:

Funa fetelor. Sunt si eu noua pe aici. Am si eu o nelamurire si speram ca ma puteti ajuta. Luna trecuta pe data de 18 a fost prima zi de ciclu. Perioada ciclului menstrual la mine este de aproximativ 30 zile. Pe data de 13 august am avut contac sexual neprotejat cu sotul meu. Clar a ejaculat in mine ( asta ne doream amandoi). suntem in data de 22 si nu mi-a venit. Am facut ieri un test barza si a iesit negativ. Oare sa fie prea devreme pentru un rezultat pozitiv? Ne dorim un bebic foarte mult. In rest ce sa va mai spun? Ovarele imi dau mici junghiulete, am stari de somnolenta si uneori cam ce mananc vine inapoi. Nu stiu ce sa cred. Voi ce spuneti? Oare sunt insarcinata? Va multumesc anticipat. Pupici

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Prea devreme pentru un test de sarcina concludent. Oricum, contactul sexual neprotejat a fost intr-o perioada cu sansa ica de sarcina, asa ca posibilitatea de a fi insarcinata nu depaseste 20%. Daca va doriti copil, ar trebui sa fiti activi sexual in perioada ovulatiei. Oricum, e prea devreme pentru sene de sarcina, tot ce spui tu acolo nu are nici o legatura cu o posibila sarcina.
Ca sa afli, trebuie sa faci un test de sarcina in dimineata de 26 din prima urina si apoi sa-l epeti dupa inca 3 zile in aceleasi conditii.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Junghiuri in ovare, se poate sa ai chist ovarian? Ai grija de sanatate: dieta, activitatea si somnul sunt importante si au un rol paleativ in afectiunile cauzate de disfunctii hormonale.
Uite aici un tratament naturist pentru aceasta afectiune: http://www.sanatateanaturista.com/......om-uterin/
Aici gasesti alte tratamente pentru alte afectiuni legate de ciclu: http://www.boli-medicina.com/......BM-COM.php
Referitor la test, iti poate da un rezultat sigur (98% din cazuri) doar daca il faci la 21 zile de la data conceptiei.
Aveti grija de sanatate si, daca nu s-a prins nimic acum, mai incercati.
Domnul sa fie cu voi.

| ATHOS a răspuns:

Mai ai putina rabdare. Curand vei afla!

| 80Cris a răspuns:

E posibil sa fii insarcinata dar hormonii de sarcina sunt intr-o cantitate prea mica pentru a fi detectati deja de testul de sarcina. Fa-ti teste, peste 3-4 zile, in decursul saptamana. cand vrei pana la urma, caci ai scris ca va doriti foarte mult, deci cunosc, esti nerabdatoare sa afli. Din momentul in care vei vedea si cea de-a doua liniuta, chiar daca va fi foarte slaba, inseamna ca esti insarcinata. Mult noroc si toate cele bune! Pa.

| enchanted a răspuns:

Tu stii asta si depinde cat de mult iti doresti sarcina, inima ta de femeie iti zice da sau nu, ai incredere in tine

| zuzumic a răspuns:

Testul barza se face dupa 7 zile de la contactul sexual daca ti se pare ca nu e in regula mai fa unul peste 5 zile

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Eu zic sa cumperi inca un test de sarcina sau sa mergi la ginecolog. Daca inca e negativ, atunci, mai este timp, nu e nici o problemawinking.