| Anonimus2020 a întrebat:

Funda! Ce parere aveti de relatia urmatoare? O fata frumoasa bine instarita financiar si virgina a cunoscut un baiat divortat de 6 ani cu 2 copii cu probleme financiare.Parintii fetei, prietenii si rudele ei sunt contra acestei relatii dar ea se simte fericita si iubita cu el, ar face orice pentru el ca sa ramana impreuna fiindca primeste iubire adevarata de la el, el chiar o iubeste! Voi ce ziceti ce sa faca aceasta fata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa faca ce vrea. E viata ei. Sa aleaga ce o face fericita. Nu e sigur ca o va face mai fericita unul frumos, virgin si bogat.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa ramana cu el

| darrio2007 a răspuns:

Daca sentimentele sunt sincere si reciproce nu trebuie sa tina cont de parerea celorlalti.

| T0T a răspuns:

Să facă ce simte. Nu e destul ca iubirea să fie doar din partea lui.

| R0R0 a răspuns:

Sa il iubeasca in continuare

| Lawliet14 a răspuns:

Sa face ce simte.

| raluk27 a răspuns:

Ar trebui sa isi vada de treaba ei. Sau, cand ramane singura sa se gandesca la urmatoarele aspecte:
1. De ce a divortat barbatul respectiv? Sa fi fost sotia 100% de vina?
2. De ce nu s-a recasatorit in 6 ani? Probabil a bagat niste povesti lacrimogene, cum ca toate femeile din viata lui au fost niste rele, dar oare sa fie asa? El a fost perfect?
3. Are 2 copii. Probabil au ramas la mama si probabil le plateste pensie alimentara. Din ce, daca el are probleme financiare? Ia in considerare ca nu intamplator te-a ales pe tine (instarita financiar). Nu ti-ai pus problema ca "iti face capul mare", ca sa isi asigure viitorul? Nici nu stii cat de multi isi doresc sa gaseasca o femeie care sa ii intretina si sa le rezolve problemele.
4. Din spusele tale, fata respectiva are toate calitatile si premisele ca sa gaseasca un alt barbat, poate mai bun si care sa o faca la fel de fericita. De ce sa alegi un barbat cu "trecut"? Esti vreo urata nemaritata la 40 de ani? Te-a luat de pe strada? Ai 3 copii acasa si nu stii daca te mai ia cineva? De ce sa culegi "resturile" altei femei? De ce sa ai grija copiilor lui (sa ii chemi in vizita acasa, sa le faci cadouri, sa te porti frumos, sa accepti ca el nu poate sta duminica cu tine, ca trebuie sa scoata copiii in parc, ca trebuie sa plece ca sunt copiii bolnavi, daca fosta sotie pleaca undeva, ti-i "plaseaza" tie. Plus ca daca ai un copil cu el, va avea aceleasi drepturi ca si ceilalti doi). Personal, sub nicio forma nu m-as incurca cu un barbat care are copil/copii, indiferent cat de bine arata si cum ma simt langa el. Nu e singurul din lume care m-ar putea face fericita. Da, copilul nu are nicio vina. Dar nici eu nu am, sa ii suport prezenta, sa incerc sa iubesc un copil care nu-i al meu. Daca eu nu am "trecut", nu sunt obligata sa il tolerez pe al altuia.
5. Daca stai sa cantaresti aceasta relatie, sunt mai multe dezavantaje. In mare parte e teapa. Gandeste rational si nu telenovelistic. Fericirea e temporara, iar rozul e numai acum.

| SebylVane1890 a răspuns:

Sa faca ce simte,dar sa nu uite ca de sentimente nu poti fi niciodata sigur,nici macar cand vine vorba de propria persoana,se schimba prea usor, uneori vin "mascate" sau 'amestecate' si unele pot fi doar "talent actoricesc" izvorat din nevoiehappy, deci sa nu se bazeze doar pe vorbe.E si ratiunea buna la cevabig grin
Daca crede ca are capaciatatea sa reziste efectelor negative, daca vor aparea vreodata, nu vad de ce sa nu fie fericita, macar pentru o perioada limitata.
Dar trebuia sa fie sigura ca e destul de puternica pentru momentele de luciditate pe care le va aveabig grin
Si imi plac persoanele care vorbesc despre propria persoana la persoana a treia, ma fac mereu sa rad.Mi-ai adus zambetul pe buze azibig grin

| devil32angel23 a răspuns:

Fata sa faca ce i spune inima daca se iubesc e important