| ETF a întrebat:

[funda] Hei TPU :*, am o problema. imi place de un baiat mai mare cu 1 an decat mine si facem parte dintr-un grup, de aceea reusim sa ne vedem.Nu ne cunoastem foarte bine dar reusim sa purtam o conversatie legata de grupul din care facem parte. un lucru e sigur, ne uitam foarte mult unul la celalalt, dar foarte mult. Urmeaza o excursie in care o sa mergem.as vrea sfaturi despre ce as mai putea sa fac ca sa ne intelegem din ce in ce mai bine si apoi poate cine stie...

Răspuns Câştigător
| Anonima_2658 a răspuns:

Paii.
- pe autobuz incearca sa stai in fata sau in spatele lui.ca asa langa el nu stiu daca functioneaza
-daca stai in preajma lui intreaba`l sec: ce faci? si el raspunde si tu chicotesti...si te va intrba de ce faci astalaughing-si tu incepi sa chicotesti mai tare...il faci curios smug.si tot eviti sa ii raspunzi-asa il vei pune pe ganduri. daca se gandeste la chicotitul tau automat se gandeste si la tine.
-daca zici ca sunteti intr-un grup comun.propune sa faceti ceva in echipe.smug-daca vrei sa ii dai de inteles ca il placi-repede: eu is cu X.
-cand se uita insistent la tine. uitate si tu si zambestei
-fii sociabila
-vesela
-fericita
-vorbareata
[baietilor le place chestia asta]\
-incearca sa aflii din alte surse daca te simpatizeaza poate totusi...smug[de ex. intreaba`l pe un prieten de al lui...sau roaga o prietena sa vorbeasca cu el sau cu un prieten de al lui]-daca te simpatizeaza.e si mai bine
:*

multa bafta -si nu uita [unde draguste nu ee.e mai bine laughing] glumesc oh go on

5 răspunsuri:
| emiitzzy a răspuns:

Pai daca deja intre voi exista comunicare este foarte ok :X incercati sa gasiti mai mult timppentru voi doi vb mess mesaje telefon iesiti undeva in oras fii buna fi detreaba intrai sub piele fal sa isi doreasca mai mult da nu incercaa sa fii cine nu esti fi tu insuti pentru ca el asa treuie sa te placa pentru ceea ce esti tu:*:* incercati doar sa vaacordati mai mult timp unuia celuilalt:*:* sa ai noroc la ellaughing si sa fiti fericiti>big grin

| Marcela a răspuns:

Daca exista contact vizual este super happy ai putea sa stai mai mult pe langa el sa vb mai mult cu el sa fii draguta cu el dar sa nu fii prea cicalitoare :d RESTUL VINE DE LA SINE

| larry11larry a răspuns:

Cred ca atunci cand placi un baiat mai mare cu 1 an nu sunt probleme! am auzit undeva ca diferenta de 3 ani dintre o fata si un baiat este perfecte! deci baiatul poate avea cu 3 ani mai mult fiindca baieti se dezzvolta mai greu! poate ai putea incerca sa vorbesti despre tine, sa il intrebi si pe el despre el si despre familia lui! bafta cu el!

| bogdanbogdan13 a răspuns:

Stai si tu cu el in excursie o noapte, sarutativa, si apoi o sa vezi ca e totu ca si rezolvatbig grinlaughing! believe me, it works

| bbia a răspuns:

Uite stai cu el îi oferi ceva si poate