| Frutella a întrebat:

Deci, i-am spus unui baiat ca-mi place de el si se pare ca sunt prea mica pentru el (el are 21, iar eu 16). Mi-a spus ca ma considera foarte frumoasa, dar sunt prea mica. Dupa ce mi-a spus acest lucru s-a asigurat ca nu m-am suparat, m-a intrebat daca il inteleg. I-a spus unui prieten comun (facem parte din acelasi grup) ca s-a mirat pentru ca nu am insistat deloc. Problema este urmatoarea: din momentul in care am aflat ca nu ma place ar fi trebuit sa ma schimb un pic, dar imi place din ce in ce mai tare de el, ma indragostesc tot mai mult. Se cunoaste ca are 21 de ani, deoarece nu se comporta altfel de atunci cu mine, deci e bine. Totusi, vorbim mult mai liber si mai mult decat inainte. Ne intelegem foarte bine. Ascultam aceiasi muzica, impartim tigari, ma lasa sa cant la chitara lui...nici nu stiu daca ar trebui sa ma agit un pic sau sa renunt. Insa aici intervine si aspectul fizic, pentru ca nu sunt chiar slaba... oare daca as slabi i-ar place de mine? As face orice pentru el

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Baiatul a fost sincer cu tine si a spus un mare adevar...ca esti prea mica pentru el si are dreptate, gaseste-ti unul potrivit varstei tale

| MasterOfDisaster a răspuns:

Baiatul ti-a spus deja ce simte. De ce nu vrei sa intelegi?
Si lasa textele de genu' :''As face orice pentru el''.

Ar trebui sa profiti, sa ai un prieten buna. Incearca sa cunosti baieti de varta ta. Mai potriviti pentru tine.
Uita de el.

O seara buna!

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Daca ti-a spus direct, inseamna ca nu vrea sa umble cu asa mici ca tine, dar ideea ca esti prea mica pentru el e o porcarie.Intre parintii mei sunt 9 ani diferenta si eu linistit la 20-21 as umbla si cu una de 14-15 care-i problema.Toate arata de 16-17 plus ca nu dramatizeaza atatea lucruri legate de relatii, nu is asa fitoase, mai naturale, mai copilaroase.Doar lucruri bune.E porcarie ideea ca esti prea mica, dar daca ti-a spus din prima, cel mai probabil nu exista sansa ca sa mai stea pe ganduri.Asta nu inseamna ca trebuie sa te opresti din a vrea baieti mai mari.Din contra.Is enorm de multe motive si nu are rost sa le insir. Oricum tu le stii deja.Parerea mea continua sa cauti mai mari, cum ar trebui sa faca toate de varsta ta si mai tinere.Cei de 16 ani sunt "maturi" doar pentru pustoaice de 12.

| Frutella explică (pentru GeorGEBlaCKRidER):

Pai.dupa ce i-am spus a stat ceva timp (1 zi jumatate) si apoi mi-a raspuns.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru Frutella):

Atunci e posibil sa fi fost influentat de prieteni, desi, ti-am zis, nu vad de ce nu ar fi de accord.Mai vorbeste cu el si intreaba-l dc nu vrea, si de ce se lasa influentat de prieteni (tu nu sti daca s-a lasat, dar daca pari ca sti adevarul [cum ca s-a lasat influentat de prieteni] n-o sa mai incerce sa te minta), ca sunt multi actuali parinti intre care diferenta ii de 9-10 ani si nu exista nici o problema si ca voi tot timpu v-ati inteles bine si de ce acum refuza sa mergeti mai departe doar pentr cati ani diferenta. Oricum nu s-ar schimba nimic in anii astia.Ai ramane la fel doar ai fi cu cativa ani mai mare. Daca atunci ar fi de accord, acum nu e doar din cauza unui numar din buletin? Daca zice da, atunci eu zic ca poti so termini cu totul (si cu prietenia) cu el, daca se lasa influentat, si conteaza mai mult o data din buletin decat persoana in sine.

Sper ca te-am ajutat :*

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Am omis ceva.Nu implica aspectu fizic aici si cum a mai zis cineva, lasa textel de genu "as face orice" pentru ca asta inseamna ca iese din sfera placerilor si il vezi ca pe un trofeu care trebuie obtinut.La varsta ta toate va vedeti grase dar crede-ma nu sunteti.Plus ca majoritatea baietilor nu au nimic impotriva a 5-10 kg in plus. Evident daca nu intrebi fitosi, parere carora oricum nu conteza.Ma ai in lista de mess dar nu intri niciodata (idul cu gbr) intra si vorbim.

Sper ca te-am ajutatwinking

Ceao :*

| neutrino a răspuns:

Baiatul te-a refuzat politicos si tu nu vrei sa intelegi acest lucru.

| Oana92 a răspuns:

Nu cred ca are legatura cu greutatea ta. Din contra, eu nu cred ca e genul de persoana care pun pret pe asta(Cel putin din descrierea facuta de tine). Eu cred ca el a fost sincer cu tine, considera ca diferenta dintre voi e prea mare si nu vrea sa te faca sa suferi.Din punctul meu de vedere e de apreciat, putea sa-si bata joc de tine si nu a facut-o.

Si totusi eu cred ca ar fi bine sa ii respecti decizia. Daca aceasta sa va schimba sigur va incerca sa faca el ceva, mai ales ca stie ca il placi.