| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Salut TPU! Tatal meu nu se simte prea apreciat de catre mine si mama mea. De o vreme ma tot bate gandul asta: tatal meu are un iPhone 3GS si eu am 4S. Ma gandesc ca daca i l-as da pe al meu si el mi l-ar da pe al lui poate s-ar simti mai apreciat. Tin sa va spun ca de fiecare data cand eu sau mama ne luam un telefon nou, cel vechi ajunge la tata si chiar el mi-a zis ca si-ar dori un telefon nou. Va rog sa imi spuneti daca ar trebui sa fac asta.

Răspuns Câştigător
| K9pInKuTzZaThA a răspuns:

crying Eu una lacrimez deja sad Foarte rau mai simti sa fiu in locul lui sad ` deci practic de nu va mai place voua ii da`ti lui ` sad Eu chiar te-as ruga din tot sufletul meu sa ii dai lui Telefonul tau + o imbratisare calduroasa :X P.S Aceasta este parerea mea happy

6 răspunsuri:
| Visatoarea a răspuns:

Foarte dragut din partea ta! Eu cred ca ar trebui sa faci asta!

| StilSanatos a răspuns:

Da,de fapt daca faci chestia asta e ok, dar se poate si sa se simta la fel, k te-ai plictisit de tel tau si il vrei pe al lui, in fine, e buna si asta, dar adevaratele gesturi prin care faci un parinte sa se simta apreciat nu sunt lucrurile astea.gesturile simple, sa-l mai iei din cand in cand in brate, si sa-i spui k il iubesti.knd nu e aksa sa-i mai dai cate un tel si sa-l intrebi hey tata, ce faci? sa-l suni sa vezi ce mai face, se v-a simti apreciat.sau sa-i cumperi si lui ceva, special pentru el cand mergi in oras, gen un suc, o inghetata.la urma urmei gesturile simple conteaza.gandeste-te tu cat d bine te simteai cand erai copil si primeai o imbratisare, si acest lucru e valabil si acum.e taticul tau si e bine sa-i arati cata valoare are pentru tine, pentru mama ta, mai ales daca e un tata bun.eu mi-as dori sa-l mai am pe tata langa mine.dar a plecat din lumea asta cand eu aveam doar cativa anisori.si de aceea te rog sa-l pretuiesti asa cum se cuvine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asta da gest frate, nu telefonul in sine conteaza ci gestul, poti sa-i faci cadou unul nou, felicitari! un copil care-si respecta parintii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

rolling on the floor rolling on the floor
Mah, voi vreti sa-i dati spaga ca sa dormi tu mai bine! Pai ce lula mea, telefonul tau l-ai castigat la biliard? Nu tot din banii lui e?
Mai bine faceti ceva personal, pentru el. Un cadou personalizat facut cu drag din munca voastra, ce naiba!

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

IPhone? Bai da` sunteti familie de regi, cum adica, fiecare are iPhone?

| nectabos a răspuns:

Oh DA! fa gestul asta, chiar te rog! merita doar pentru ca este tatal tau, care te iubeste si caruia ii datorezi existenta ta! crede-ma ca va fi foarte fericit si se va simti iubit si apreciat chiar de fiul lui pe care il iubeste cel mai mult in lumea asta. Dar fa-o in asa fel incat sa vada ca il daruiesti din apreciere fata de el, nu din mila.