| AnnA_9354 a întrebat:

Fundita: Ok deci ma simt ciudat, sunt o persoana destul de sensibila si aplec urechea la tot ce se zice de mine. Colegii ma barfesc si oamenii deseori fac misto de mine, dar nu inteleg de ce. Nu sunt urata, am un corp foarte frumos deoarece am facut breakdance si sunt slabutza, dar nu excesiv si am inaltimea de 1.60m si sunt genu ala de fata emo-punk. Colegii au inceput sa ma barfeasca de anul trecut de cand am fost cu cel mai misto tip din scoala, iar de atunci nu am mai fost cu nimeni.

Răspuns Câştigător
| Klepto a răspuns:

Mda... aceeasi problema vesnica.
1. Ce ar fi ca tu sa iti traiesti viata ta si sa lasi prostiile astea in spate.
2.Astia care te barfesc nu au altceva mai bun de facut, nu au despre ce vorbii si doar ca sa nu taca vorbesc si ei sa se afle in treaba.
3.De ce sa imi pese mie, tie, lui, x y z ca ma face intr-un fel sau altul cand acea persoana nu ma cunoaste si nu ma stie.
4.Nu le mai da nas la toti astia ca daca nu ii hranesti ei o sa moara de foame si gata.
5. Daca toate lumea s-ar opri si ar pleca urechea la tot ce spune lumea inca am fi pe vremea dinozaurilor.
6.Gurile rele intotdeauna o sa vorbeasca si doar atat o sa faca.Deci lasa-i sa utilizeze dreptul de a parea mai stupizi.
7.Cat timp tu stii cine esti si ce calitati ai, de ce sa iti pese de ce spune x si y.
8.Pe conceptul "Sa te doara undeva de ei" ar trebui sa mergi.
9. O mica povestioara:Cunosc o fata mai ciudata de felul ei.Nu este frumoasa, este draguta.Nu are o constitutie de invidiat este mai plinuta. Emana foarte multe energie pozitiva, este o persoana prea buna si toti baietii roiesc in jurul ei si ea le da cu tifla in cap.Cum de poate? ASA BINE ei nu ii pasa de nimeni, mananca ce vrea, umbla cu cine vrea, se imbraca cum vrea si se simte bine in pielea ei si atat.Nu ii pasa nici de x si nici de y.
Sfatul meu este ca intotdeauna o sa ai "colegi" asa si ca daca ei nu te accepta asa cum esti tu... poti sa le zici pas si ceea ce doare cel mai tare este indiferenta.

14 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Nu trebuie sa apleci urechea la tot ce zic ei. Dar nu trebuie nici sa te schimbi.Trebuie sa fii aceeasi tu mereu doar ca nu trebuie sa le arati partea ta sensibila.Trebuie sa pui piciorul in prag si apoi iti vor sti de frica.Bafta! :* >big grin

| Laura_2393 a răspuns:

Barfa se naste de multe ori din invidie. E posibil sa faca misto de tine pentru ce esti mai sensibila, sunt persoane carora le place sa se simta deasupra altora. Trateazai si pe uni si si pe alti cu indiferenta. Tot ce conteaza este sa ai incredere in tine, daca tu sti ca esti ok, nu ai de ce sa iti faci probleme.

| Detanatar a răspuns:

Daca colegii au inceput sa te barfeasca inca de atunci, iar tu nu ai luat nici o masura acest lucru le-a intrat in deprindere.Lumea poate face misto din cand in cand de tine doarece nu esti prea increzuta in sine, dar asta nu e asa o problema mare. Pur si simplu incearca sa-ti pui la punct colegii.Atata tot.Numai bine!

| daniEL88 a răspuns:

Pentru ca asta e ocupatia lumii, sa vorbeasca, sa barfeasca. Ce ai tu care sa le dea motive sa o faca e putina mandrie (am un corp FOARTE frumos), faptul ca esti emo-punk si probabil ei nu sunt deci clar ca nu le esti draga iar comportamentul emo-punk nu e chiar asa roz cum vreti voi sa para, si ce mai zic cand nu mai vedeai pe nici un prieten adevarat din jurul tau, anul trecut pentru ca tu te vedeai cu "cel mai MISTO tip din scoala". Deci ai destule motive sa o faca iar lor le e de ajuns unul. Schimbarea incepe de la tine si apoi vezi si la ei! bye! Sarbatori fericite!

| adalove25 a răspuns:

Nu ii lua in seama sunt gelosi pe tine.multi siar dorii sa fie emo punk; chiar si eu, dar nu ma lasa parintii.sunt multi baietii carora lear placea sa fie cu tine dar sunt timizi. incearca sa nu te inchizi in tine.incearca sa iti faci o prietena buna cu care poti discuta orice.asta e sfatul meu. spersa te ajute :*::**:*

| Dazzzie a răspuns:

Mie mi se intampla la fel acum pentru ca unor baieti f tari din scoala le plac de mine si... asta e.
Ce sa-i faci invidia. 8-)
Nu-i baga in seama o sa se sature.
dar fa si tu misto de ei ...sa vezi atunci cand incearca sa se razbune ei o sa pice prostwinking
tine de minunelove strucklaughing
bafta>big grin

| คиค a răspuns:

Buna, AnnA!

Coincidenta face ca si pe mine sa ma cheme tot Ana, si se pare ca avem cam aceleasi probleme.

Sincer si eu mi-am auzit multe barfe, care sa nu aibe nici o legatura cu realitatea [cand vine vorba de inventii nici nu-ti imaginezi cat de departe poate merge imaginati unora laughing]

De multe ori si invidia poate fi un motiv.
Important este sa nu aplecam urechea la tot ce se spune despre noi... dar nici sa nu ne lasam calcate in picioare!

In ceea ce priveste faptul ca ai stat cu cine "bunoc" este necesar ca o singura persoana plina de invidie sa te fi barfit o data ca apoi ceilalti sa apeleze la "spiritul de turma" si sa faca acelasi lucru...

Capu' sus! Indiferenta omoara!

| AndreeaVasile a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie la scoala timp de mult timp tot pentru ca erau invidiosi, iar eu eram exact ca tine. Dar am incercat sa ma port frumos cu ei si au inteles ca sunt de treaba, apoi foarte putini ma mai barfesc. In orice caz, totul trece mai usor cand ai prieteni adevarati langa tine. Asta este... GELOZIE!

| eufreak a răspuns:

Sunt invidiosi happy te-au vazut cu acel tip si ce-au zis. " ba iaute-o pe aia umbla cu tipu ala e bun. dar de ce tocmai cu aia umbla " si probabil te-au vazut sensibila mai slaba de inger, care ii lasi sa vorbeasca si tu nu le spui nimic, e normal. prind tupeu ala nesimtit si am probleme de genu dar ii las in pace pentru ca nu am dc sa ma pun la mintea lor, si lasa-i sa faca misto de tine! nu trebuie sa te enerverzi daca ei sunt prosti, tu in primul rand sa te simti bine in pielea ta, si ai sa vezi lumea te va aprecia mai mult pe tine decat pe ei, si ori unde te vei duce, vrei fii trata cu respect happy. mult succes si sper ca ti-am vost de ajutor. kisses :*

| Zăpăcita_7844 a răspuns:

Colegi tai te barfesc pentru ca sunt invidiosi pe tine...si daca lumea face misto de tine inseamna ca tu esti mult mai buna decat ei, dar nu vor sa recunoasca asta, incearca sa te faca sa iti pierzi increderea! Nu te lua dupa lumea asta rea, uneori oameni chiar nu stiu ce vorbeca...[dai fundita?big grin]

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai misto tip din scoala? vaaaaiii cata maturitate.si unde-i fantele tau de ghinda acum? pai or sa te cam ocoleasca toti din cauza asta mult timp. te-ai urcat atat de sus incat nu vezi cati oameni sunt in preajma ta.oameni.nu fanti de ghinda.deci revino printre oameni. te vor primi.

| BoBo07 a răspuns:

Ergh... Colegi cocalari? am si eu parte de asemenea exemplare desi sunt baiat... cel mai bine ar fi sa ii ignori si sa iti vezi de treaba tawinking Drive safe

| cristinutssaa a răspuns:

Te barfesc pentru ca te invidiaza, asta e clar.Mergi cu capu sus, fi mandra de tine, pentru ca ai de ce!