| LoveForShania a întrebat:

De ce toata lumea ma considera o fitoasa? Totul porneste de la starea materiala si renume,toate rahaturile astea,insa eu nu dau nici doi bani pe chestiile astea,insa lumea de la asta porneste.Ce vina am eu ca m-am nascut intr-o familie buna? Toate fetele,mereu pe unde merg,se uita la mine cu o privire urata de parca ar vrea sa ma omoare,de parca eu as fi vreo ciudata.

Mi s-a spus deseori [ de la fete mereu ] ca sunt fitoasa,ca imi dau prea multa importanta,ca sunt mult prea serioasa,si nu inteleg de ce.
Pentru ca am haine mai frumoase,pentru ca nu particip la toate conversatiile lor de rahat si pentru ca nu-mi place sa fiu genu' care se baga in seama?

Intr-adevar,nu prea imi place sa "ma bag in seama" cum se zice,pe facebook nu prea le raspund asa ziselor "complimente", dar asta nu inseamna ca sunt o fitoasa cu nasu' pe sus,ci pur si simplu nu-mi place sa par atat de lingusitoare si prefacuta cum par altele.

In plus,asta am invatat-o de la mama mea,lumea cand vede o fata mai aranjata,imbracata mai frumos,o eticheteaza direct figuranta sau cu nasu' pe sus si nu le mai pasa de alte calitati.

M-am saturat de asta,pentru ca mereu sunt etichetata ca fiind drept o fitoasa de bani gata,si nu sunt asa.
Persoanele care stau cu mine toata ziua gen prietenii,colegii,stiu ca nu sunt asa,dar de exemplu cand ma duc la o petrecere unde nu cunosc multa lume toate fetele ma exclud si incep sa ma barfeasca, si se uita la mine urat.

Ce sa fac sa scap de chestia asta? Nu pot sa par mai lingusitoare, pentru ca urasc sa vad unele fete ca sunt mult prea "sociabile" in sensul ca se dau pe langa o persoana,fac glume de prost gust, si de asta mi-ar fi imposibil.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Te vei lovi de multe in viata, cele care te eticheaza in felul acesta inseamna ca nu au avut rabdarea sa te cunoasca mai bine ca si persoana! Acele persoane de care spui tu, sunt invidioase pe ce ai tu. Ignora-le cat mai mult. Un adevarat prieten nu se uita niciodata la grosimea buzunarului, ci la felul cum esti tu, la sufletul tau.

| greyhound a răspuns:

Imi pari mai degraba superficiala

| LoveForShania explică (pentru greyhound):

Fiecare cu ce poate, zat de aici

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Asa e lumea. Mereu se ia dupa ''eticheta'' ca sa spun asa.Tu nu trebuie sa suferi din cauza asta.Persoanele care tin cu adevarat la tine te accepta asa cum esti.Cred ca cele fete sunt cu siguranta invidioase pe tine, pentru ca esti mai diferita de ceilalti. Poate ar trebui sa discuti cu ele...Sa incerci macar sa le explici ca tu nu esti cum pari :*.