| adinadaiana a întrebat:

Heeei TPU. Big problem aici!

Am 20 de ani am o relatie de 5 ani, cu un băiat de 24 şi lucrurile stau cam aşa, el a inceput sa fumeze verde de aproximativ 2 ani, ne-am despărțit de 4 ori din cauza asta, doar in ultimul an de 3 ori.
Nu stiu voi dar eu nu accept asa ceva. Trebuia sa ne mutăm împreună şi nu am mai facut acest pas tocmai din acest motiv.
Pe lângă asta a început să îmi vorbească urât, adică gen: du-te în p*** mea, eşti proastă, fu**-te nu stiu cine şi tot felul.
Țin să mărturisesc că el e primul şi singurul bărbat din viața mea, singura relație serioasă, sunt cu el de la 15 ani.

Ziceam că ne-am despărțit de atâtea ori. Ei bine în vară am fost despărțiți 2 luni(cea mai lungă perioadă separați). Timp în care el a iesit cu alta fata(nu stiu prea multe)eu am iesit cu un băiat(nu s-a întâmplat absolut nimic între noi). Băiatul e de vârstă mea, ne-am cunoscut in 2015, a inceput totul ca o simpla prietenie, povesteam orice, pana când mi-a spus ca ma place, iar atunci am întrerupt orice discutie. Până vara trecută...e super îndrăgostit încă, încă mă caută şi chiar dacă stie că m-am împăcat cu prietenul meu de 5 ani, el e acolo pentru mine oricând şi pentru orice as avea nevoie. E genul de băiat care te ascultă, îți oferă afecțiune, atenție...tot ce vrei.

Iaaaar zilele trecute prietenul meu, mi-a spus că are din nou... iarbă

Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Complicat. straight face
Nu e o relatie serioasa decat pentru tine.O relatie serioasa presupune incredere, iubire, sinceritate etc.In relatia asta nu exista decat iubirea ta oarba pentru el.Desparte-te de el. Daca ramaneti impreuna cu ce te va ajuta? V-ati despartit de atatea ori si lui nici macar nu i-a pasat, s-ar fi schimbat.Nu trebuie sa asculti ce iti zice si sa-l lasi sa te raneasca.Nu te mai gandi la iubire, gandeste-te doar la raul pe care ti l-a facut.Stand in apropierea lui, cu toate amintirile voastre va veti impaca dupa fiecare cearta.Fa ceva serios de data asta.Pleaca departe, intr-un alt oras/tara si reconstruieste-ti viata.Iti va fi mai usor.Ia-l si pe prietenul tau care e singura persoana capabila ce te poate invata ce e iubirea(sa iubesti si sa fi iubit) cu tine si incepeti ceva nou, impreuna.Desparte-te de actualul iubit, nu te va ajuta cu nimic daca ramai cu el. Orice ar face si in orice fel ar vrea sa te convinga ramai tare.Nu uita ce ti-a facut si stii si tu foarte bine ca va continua. Timpul petrecut cu el nu va face decat sa te aduca intr-o stare mai nasoala.Si dupa ce va veti desparti(sigur o veti face iar) nu il mai ierta, nu te mai intoarce la el nici daca te va cauta.Nu merita, dar tu meriti sa fi iubita. happy

| adinadaiana explică (pentru BlackRose03):

Mulțumesc mult de tot!

| BlackRose03 a răspuns (pentru adinadaiana):

Cu placere. Sper sa faci alegerea potrivita. big grin

10 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Apucate si tu de iarba.Dar fumeaza ce anume? Am auzit ca in RO aia fumeaza magarii chimicale nu marihuana nu iarba cum zici. Daca vrei sa ramai cu el apucate si tu de iarba asa stiti o treaba laughing glumesc.Ce sa faci dai liber aia trebuie sa faci, nu stiu la ce mai astepti sau ceri sfaturi altora. Daca tu nu esti de acord cu asa ceva dal la jalea de idiot, ca pana la urma este un idiot in viata, este un om slab ca si caracter, deci omu asta in conditii naturale ar fi fost eliminat de mult laughing vorbesc aici de selectia naturala, dar oamenii sau ajutat si uite asa se duce mai departe aceste obiceiuri.Sa nu crezi ca aceste apucaturi sau aceste obiceiuri nu se transmit genetic.Atunci cand parteneru tau consuma droguri sa vorbim direct l-ai salutat din mers, niciodata sa nu il crezi, el va incerca sa iti spun atot felu de povesti, nu il crede sub nici o forma.Tu daca esti o fata normala nu ai ce cauta cu asemnea specimene.Astia ar trebuie impuscati ca in china daca ai vazut.In china cine consuma sau vine droguri sunt luati, dusi pe stadion si impuscati public.Asta e legea acolo si aia bine fac.

| adinadaiana explică (pentru relian):

Mulțumesc mult!
Iarbă fumează.
Da, asta e problema, că am crezut în el, am crezut de fiecare dată că o sa înceteze.

| cristimihailov a răspuns:

E simplu.

A venit momentul sa treci la a doua mare relatie serioasa din viata ta.

Cat timp vrei sa mai pierzi?

Prima relatie s-a terminat. Felicitari! Acum poti sa iti faci una si mai frumoasa.

| adinadaiana explică (pentru cristimihailov):

Wau, scurt si la obiect laughing

| cristimihailov a răspuns (pentru adinadaiana):

Si... e gresit?

| adinadaiana explică (pentru cristimihailov):

Nu... nu e gresit.

| IonelaMacovei a răspuns:

Poate doare momentan faptul ca nu esti cu el dar cu timpul ai sa-l uiti, eu am plecat in Italia ca sa pot uita pe cineva, si inapoi in Romania ca sa pot uita pe cineva cunoscut in Italia.Parerea mea este ca nu merita sa stai cu o persoana care spune ca te iubeste dar la un moment dat vorbeste asa urat cu tine, timpul le vindeca pe toate! Lasa-l si refa-ti viata cu altcineva!

| adinadaiana explică:

M avut şi o ceartă evident, mi-a vorbit la fel de "frumos" ca în exemplele de mai sus. Stiu ca nu e ok, ca nu voi ajunge bine in felul ăsta, ar trebui să pun punct, dar il iubesc si nu ma pot dezlipii, probabil pentru ca e primul bărbat pentru mine si sunt prea lipita de el, nu stiu.

Prietenele mele m-au sfătuit sa încerc să vorbesc şi cu alți băieți.

Ziceți voi ce sa fac. Că eu nu mai stiu încotro şi înnebunesc, vreau o părere, un sfat, orice fiindcă am rămas blocată.