| fluturenegru a întrebat:

Heeey lume! am 11 ani si nu stiu cum sa o comving pe mama mea sa ma lase pana la 22 afara... ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| Kokolina a răspuns:

Crede-ma ca si eu am trecut prin asta.Trebuie sa ii demonstrezi ca persoanele cu care stai tu pana la 22:00 sunt decente si educate si sa vorbesti si cu prietenii cu care stai sa fie cuminti si sa nu faca gensturi necugetate. Apoi ii explici mamei tale ca sunt copii de treaba si ca nu faceti nimic rau.La mine a mers. Sper sa functioneze si la tine.

Pa-Pa!

24 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

S-o asculti. E o ora prea tarzie pentru o fata de 11 ani sa stea afara.

| Piticaaa a răspuns:

Pur si simplu stai. Iar cand te intorci acasa este posibil sa o ia cam asa: 1. te lasa in pace fiindca faptul-i consumat. SAU 2. se ia la cearta cu tine si vei fi pedepsita intr-un fel. Eu am avut parte de numarul 1big grin Tu trebuie sa ii arati mamei tale ca poate avea incredere in tine, sa inteleaga ca nu trebuie sa te urmareasca. Eu spun sa stai pana tarziu iar la 22:00 sa fi in casa ca ea sa vada ca nu esti nerespectoasa, si ea inca poate avea autoritate.

| cryss_1828 a răspuns:

Eu la varsta aia maxim cand se intuneca eram in casa ( fie ca era vara fie ca era iarna ) iar tu la varsta aia vrei pana la 22 afara? eu din cls a9a am stat pana la ora aia straight face

| danco a răspuns:

Nu ai voie, esti prea mic.

| kUuKii a răspuns:

Pai eu am 12 ani si intru in ksa pe la 2-3 noapteablushing

cand aveam 9 ani intram in ksa la 11

si faza e ca nici nu stau in fata blokului whistling

am noroc de nujte parintii love struck

eu cand aveam 8 ani la9 trbuia sa fiu in ksa ...si pana la urma nu ma duceam cand ma kema

| DenisIonut01 a răspuns:

Nimic nai voie phbbbbt

| anduta160 a răspuns:

In primul rand cred ca se gandeste la binele tau ...adica ce sa faci tu pana la 22 afara? ii da de gandithappyeu si acum la varsta de 17 ani nu am voie mai tarziu de 23 afara si 23 cu indulgente etc...sincer nu mi se pare in regula ceea ce vrei tuhappy

| cssmirel a răspuns:

Stie ea de ce nu te lasa ai face mai bine sa o asculti

| allleeeee a răspuns:

Pai la ora zece este deja destul de intuneric si esti destul de mica.
Eu de exemplu am 12 ani dar nu ma lasa decat pana la 8 -8 jumatate.Totusi este destul de tarziu si se poate lua oricine de tine!

Răspuns utilizator avertizat
| Myu a răspuns:

Sa mai cresti? Eu am 14 si cand nu sunt in fata blocului la 9 trebuie` sa fiu in casa ( asta daca nu sunt in club sau la nujt ce eveniment ca asa ma lasa mai mult ). Tu ai 11 si vrei pana la 10...oh go on

| alexxy_8614 a răspuns:

Buna.pai ai putea s ii spui mamei tale ca vei sta in fata blocului cu prietenele si ca te poate vedea de la geam ca vei avea grija nu stiu dar dc vrei pana la 10? asa d mult stau prietenele tale afara? Cred ca mama ta nu te lasa pana la ora asta deoarece a vaz cate cazuri sunt la tv si e periculor totusi esti mik Cum vrei tu dar daca vrei s obtii asta da`i un fel de siguranta ca vei fi bine papa

| WatswovskyvonAle a răspuns:

Buna.Mai nu stiu ce sa zic. tu spui ca nu te lasa. daca stai la bloc spune-i ca stai numai in fata blocului si daca stai la curte normal ca stai in fata portii...merge mereu dar uneori parintii sunt foarte incapatanati si nu stiu sigur daca o sa reusesti! Bafta oricum!

| ClaraZ a răspuns:

In club nu vrei?

| ZaZZa a răspuns:

Sa te lase mama ta afara pana la 22 de ani? De ce?

| Sua a răspuns:

Ii zici ca te duci la culcare, intri in camera si sari pe geam, stai cat vrei afara, intri la ce ora vrei in casa tot pe geam si impaci pe toata lumea (tu esti fericit/a ca stai mult afara iar mami tau e fericita ca stie ca dormi ). funda?

| nuconteazacinesunt_1308 a răspuns:

Pfoa...eu ce sa mai zic care am 15 ani si nu pot sa stau pana la ora aia, iar prietenii cu care ies sunt niste tocilari care nu ar face rau nici unei muste. Vezi-ti de copilaria ta mai bine, va veni o vreme cand vei dovedi ca poti fii responsabila. Asta depinde de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://electronique.ucoz.com/ radio electronique , intra si tu , nu ai ce pierde decat ocazia de a asculta muzica buna !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://electronique.ucoz.com/ radio electronique , intra si tu , nu ai ce pierde decat ocazia de a asculta muzica buna !

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am 12 ani si stau pana la 12 noaptea afara tongue nare nimic nu? ca doar is cu caimele laughing si mama zice doar ca dc am stat atata in rest nimic

| ღdiaღ a răspuns:

Si eu am 11 ani.Ma lasa sa stau pana la 10:11 sau cam asaceva.Nu am facut nimic ca sa obtin aceasta libertate.Mama ta trebuie sa considere ca esti pregatita.

| Maduliciu a răspuns:

Eu aveam 14 ani si la ora 8 intram in casa. deci sorry happy face bine ce face ai sa vezi pe viitorwinking

| adelina_5429 a răspuns:

Si eu am trecut prin aceasta experienta neplacuta, crede'ma! Prezintai mamei tele prietenii cu care stai pana la ora aceea, si fa'o sa intelega ca sunt de incredere si nu ti se va intampla nimica. Eu ii mai dadeam si ceasul in urna :d :d

| claudyx a răspuns:

Pai in primul rand si eu am 13 deci chemi toata gasca pe strada ba hda multi copii si cand maicata iese sa te bage in casa tabarati pe ea (nu cu bate sau altele) o rugati sa te mai lase sa vezi ce efevt are la mama merge :p