| AnaÎşiSchimbăNumele a întrebat:

Heei. big hug Ce mai faceti? happy
Se pare ca mai am inca o data nevoie de ajutorul vostru...
Voi ce faceti cand dezamangiti pe cineva? sad Cum va revansati? Ce faceti daca cineva v-a rugat sa aveti grija de un lucru si, desi nu i-ati promis ca veti avea grija, totusi va simtiti rau pentru. ca nu v-ati indeplinit sarcina? Eu nu i-am promis acelui cineva ca voi avea grija de acel obiect, dar stiu ca persoana respectiva punea un pret mare pe acel obiect si nu o sa-i pice bine cand o sa afle ca acum l-am pierdut.sad [de fapt nu l-am pierdut, intr-un fel... l-am lasat sa-mi scape, sau nu stiu cum sa zic...]
Va rog, heelp! crying

Răspuns Câştigător
| Good Cat a răspuns:

Good Cat catrea Red Cat happy

Eu zic sa vorbesti cu respectivul/a si sa ii spui ce s-a intamplat. Nu are rost sa minti, oricum minciuna are picioare scurte, dar te vei simti dupa aia cu musca pe caciula. Si nu e un sentiment placut.
Asa ca daca ii vei spune sincer ce s-a intamplat te vei simti si tu linistita ca nu l-ai mintit, iar persoana respectiva va fi suparata probabil un timp, dar ii va trece cand va vedea ca are alaturi de el/ea pe cineva sincer, care chiar daca a gresit recunoaste deschis.

Succes... happy

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Platesc totul cinstit si corect.Plus scuzele de rigoarehappy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cel mai direct si curat este sa fii sincer, sa recunosti si sa discuti deschis, apoi sa lasi iertarea si intelegerea la latitudinea lui. Cand va vedea ca esti dispus sa suporti consecintele si iti pare rau, te va ierta mai devreme sau mai tarziu si faptul ca esti sincer ii va da incredere in tine pe viitor. Suntem oameni si toti gresim. Minciuna insa nu are ca scuza decat teama consecintelor, si se iarta mai greu.

| Turquoise a răspuns:

@lady. poate o sa'si dea seama.adica depinde de obiect. daca e vorba de un catel isi poate da seama foarte usor.il cunostea pe acela.il iubea
@RedCat cu niste scuze si daca ii explici ce s-a intamplat te iarta happy:*

| claudia_5508 a răspuns:

Of, despre ce este vorba? cumpara un obicet la fel, sau explica-i frumos ce s-a intamplat si incearca sa te revansezi fata de acea persoana, cumparand un obiect macar asemanator.bafta!

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Pai incerc sa rezolv lucrurile vorbind cu acea persoana si imi cer scuze ca nu am avut grija de obiectul respectiv asa cum am promis si bine inteles imi asum raspunderea pentru ce am stricat platind acel lucru.Asa ar trebui sa faci si tu in aceasta situatie.

| AnaÎşiSchimbăNumele explică:

Va multumesc tuturor.happy
@lady, nu, nu este un catselush. laughing M-as fi crizat mult mai rau daca era un catselush.laughing
Mi-am cerut scuze de mai multe ori, dar situatia e inca destul de ciudata.hee hee
Mersi de sfaturi!big hug

| lady_8865 a răspuns:

Pai in primul rand despre ce este vorbahee hee si mie mi-a lasat un baiat 2 papagali dinaia scumpi.hee hee si nu le-am dat de mancare 2 saptamani si au murit.hee hee si i-am cumparat altii.big grin deci nu stiu. orice ar fi.[cred ca orice] s-ar putea cumpara inapoi.sau printr-un fooooaartee sincerr "imi pare rausadsad!". poti sa te revansezi. dar ti-am zis. depinde ce ai pierdut. din ultima fraza mi se cam pare ca e un catelush.big grin daca e asa.happy cumpara-i altu [ dar la fell! ] si n-o sa-si dea seama iti garantez :* take care>big grin

| iulyka a răspuns:

Buna happy
am si eu o poveste tot asa asemanatoaree
o pritena mi-a lasat mp3 ca i-am zis sa mi`l lasee sa ascult muzica
. Era vara si eram la strand si ea avea incredere in mine si mi l-a lasat. Eu am ramas cu inca o fata si dupa aia am plecat amndoua sa ne schimbam si am lasat mpc acoperit cu prosopul pe patura. Nu credeam ca o sa vina cineva sa il ia caci noi am venit repede dupa ce neam chimbat si cand l`am cautat nu l`am mai gasit.
Am fost foarte speriata ca o sa se supere foarte tare pe mine. Am mers acasa si a venit ea la mine ca i`a spus o prietena inainte ca l`am pierdut. Eu mi-am cerut scuze si am zis sa nu fie suparata intr-un fel a fost vina mea ca trebuia sa-l iau cu mine. A spus ca trebuie sa-i iau altul. Eu am fost deoacord. Oricum prietena mea s`a suparat pe mine prima data dar i`a trecut pentru ca stie ca eu nu am vrut sa se intample asta.
Daca e prietena ta o sa inteleaga ca mai gresesti si tu si o sa rezolati voi cmva totusi depinde si de ce obiect e vorba
Succes!:*