| anonim_4396 a întrebat:

Fetelor, voi ce faceti cand prietenul vostru (sa zicem aproape) cel mai bun, va declara dragostea, iar voi nu simtiti la fel? :/ Chiar nu stiu ce sa fac si cum sa-i zic... Stiam de mult ca ma place, stia ca nu sunt interesata si mi-a promis ca nu va insista...

5 răspunsuri:
| madyddd a răspuns:

Aiurea.
Adevarul e adevar si daca doare, asta nu inseamna ca trebuie sa preferam minciuna. Stii ce ai de facut...

| corbulalbrosu a răspuns:

Ii spui pur si simplu ca-n inima si sufletul tau nu ai simtit niciodata acea scanteie necesara sa declanseze patima dragostei si iubirii.Ca efectiv sufletele voastre nu sunt compatibile.

| marinageorgiana14 a răspuns:

Asa am patit si eu. L-am refuzat intr-un mod frumos si a inteles. Pana in prezent. Se tot da la mine si i-am zis sa inceteze si astea. Si stie ca imi place de cineva momentat si toate chestiile. Refuza-l frumos happy

| AGreatMan a răspuns:

Nu ii ''frange '' inima.Da-i sansa sa fiti prieteni, nimic mai mult. Explica-i ca nu simti nimic pentru el, dar nu-l rani.Si baietii sunt afectati de asta, chiar daca nu arata. Vorbesc din experienta.

| Izabella312 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta. Sa-ti zic cum a fost la mine si apoi iti voi raspunde la intrebare. Deci eram foarte buni prieteni, vorbeam orice si inca o facem. El mi-a declarat de multe ori ca ma iubeste.dar mie nu ca nu-mi pasa dar nu simteam acelasi lucru. L-am refuzat insa surprinzator am ramas la fel de buni prieteni, ba si mai buni. Ei bine, dupa toate astea am ajuns eu sa-l iubesc dar el are acum pe altcineva. Si regret enorm dar nu mai am ce sa fac..asta e situatia. Asa ca de asta iti zic, gandeste-te bine. Desi dupa toate astea relatia voastra s-ar putea strica(ma refer la cea de prietenie). Iar eu nu iti doresc asta. E greu sa nu se strice. La inceput si eu ii ziceam ca asta a fost si ca nu cred ca vom mai fi prieteni, insa tineam prea mult unul la altul incat nu putea sa se termine totul asa. Pentru mine una e foarte dureros..si nu vreau sa treaca nimeni prin ce trec. Adica citesc tot felul de mesaje in care ii spuneam sa ma lase, ca nu simt absolut nimic pentru el dar acum chiar il iubesc. Si cred ca e si mai dureros fiindca acum suntem cei mai buni prieteni. Oricum, iti urez succes si iti mai zic inca o data, gandeste-te bine ca dupa sa nu regreti cum fac eu acum.