| Ryss a întrebat:

Hei!
Am o problemă și am nevoie de un sfat. Vă rog să mă ajutați.

Pentru început‚ e vorba despre verișoara mea. E în clasa a opta și ea crede că-i place de un băiat dintr-a XI-a. Dar e o singură problemă: nu se cunosc personal‚ iar el nici măcar nu știe că ea există. Ea l-a văzut pe el prima dată când a venit să supravegheze la ei în clasă‚ în lipsa profesorului. Alte zile mai venea la ei în clasă și vorbea cu băieții. El a văzut-o pe ea‚ pentru că mi-a zis că a observat că se uita și la ea (probabil se uita la elevii clasei)‚ dar nu se cunosc. Crede că nici nu ar mai ține-o minte‚ sau s-o remarce măcar. Tot ce a reușit să afle despre el e numele și chestii d-astea‚ că l-a găsit pe Facebook.

Ce să facă? Cum aș putea să o ajut sau să îi ofer un sfat?

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca, un pusti de 17-18 ani este interesat de o fetita de 13-14 ani.
Eu spun, ca verisoara ta sa-si vada de carte si de exmaneul de capacitate, iar dupa ce ajunge la liceu, va vedea ea, daca va gasi un baitel care o place.

| Ryss explică (pentru Violleta2022):

Fetița aia are 15 ani împliniți de curând. El e doar cu doi ani mai mare.winking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ryss):

Eu recomand metoda "ziftode". Fii creativ/ă

| sierra1 a răspuns:

Las-o să decurgă de la sine dacă o fi ceva de decurs. Dacă nu, își găsește fata un goleguț de clasă pe post de amic

| Lioana a răspuns:

De ce iti bati tu capul pentru amorurile verisoarei? Nu e bine sa intervii in asa ceva. Lasa natura sa-si urmeze cursul.
Daca e sa fie ceva, va fi. Cum au spus si ceilalti, Facebook e o cale foarte buna de comunicare. Daca sunt sanse sa o placa, va reusi, daca nu, orice ar face nu va iesi nimic.

| ziftode a răspuns:

Il aduci legat si il tii bine pana spune "da" iar apoi tot nu il lasi pana nu auzi "va declar sot si sotie" rolling on the floor

| Nilsson a răspuns:

Nu are cumva niste examene de dat la vara?
Nu ar trebui sa ii stea gandul la baieti.

| Ryss explică (pentru Nilsson):

Nu înțeleg ce aveți toți. Credeți că ea alege când se îndrăgostește și de cine? Stați liniștiți‚ că ea învață foarte bine. Dintre toate cele trei clase de a VIII-a‚ e printre primii. Trece examenele cu brio‚ nu trebuie să stea tot timpul închisă în casă și să tocească.

Doamne...

| AwGenetix a răspuns:

De-a dreptul jenant.

| kameliae a răspuns:

Hmm.e ca povestea mea..eu plac un baiat care e in clasa a 8-a si eu sunt intr-a 7-a..hmm..pai..nu stiu..eu m-am gandit sa-i dau cerere de prietenie pe Facebook baiatului..si am facut-o.dar el nu mi-a acceptat..si acum m-am gandit ca, daca tot nu accepta cererea, macar sa-i trimit un mesaj de pe un cont fake(dar contul fake il faci in asa fel icnat sa nu fie fake..adica cu postari etc...)si dupa ce ii trimite cerere de prietenie si mesaj, incepe sa vb cu el, dar fara sa se dea de gol! Ca poate o face de ras prin scoala, na, nuj..asa sunt baietii.ei se maturizeaza la 21 de ani.dar baietii au suflet, n-am spus ca n-au..toti avem suflet pan' la urma.
Sper sa te fi ajutat cu parerea mea!

| kameliae a răspuns (pentru kameliae):

Acum am citit si celelalte comentarii si vreau sa mai adaug ca...mai mult, te cand m-am indragostit de acest baiat(EU PERSONAL). vreau sa spun ca m-am pus pe invatat! ..adica..eram de 8-9..acum..sunt mult mai tocitoare sa zicem =]]
Poate baiatul acela nu invata bine, dar tu inveti..si asa ii intri in vizor
Desi eu nu sugerez iubiti de pe la varsta asta.pot spune ca mna, e firesc sa te indragostesti, dar sentimentele sa le tii in sufletul tau..si candva va veni timpul potrivit.dar ea e in a 8-a, asa ca sa ramana doar cu privitul...nu spun sa-l priveasca pana isi face o familie =]]] Nu stiu... =]]]

| Paulgullit a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa între pe el pe Facebook Și sa încerce sa vb cu el uneori o singura Salutare aduce emoții, pentru a obține ceva trebuie sa lupți și sa faci sacrifici așa e in orice situația!, baftahee hee