| stefiodette a întrebat:

Hei! Aveţi idee cum îmi pot convinge părinţii să-mi ia un telefon?

Recent mi-au luat o tableta Samsung (au dat cam mulţi bani pe ea) am un Alcatel fără android și s-a cam demodat... și aș vrea un telefon Samsung Galaxy S ll (2) deoarece este mai ieftin! (i-am spus tatalui
Să-mi ia altul si el mi-a spus ca am unul și ca nu-mi trebuie altul.
Daţimi sfaturi despre ce motiv sa gasesc sa-i conving!

Fundă!

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

"Mami, tati daca imi luati un telefon nou, o sa revolutionez lumea si o sa contrazic teoria relativitatii a lui Einstein.O sa ne umplem de bani!"
Sigur iti vor lua daca faci asta.
Si acum partea realista. Nu prea ai mari sanse. Telefonul e pentru vorbit. Daca vrei sa te joci si alte chestii le poti face pe tableta. Trebuia sa te gandesti de la inceput la asta, si in loc de tableta, le cereai un telefon mai performant.
Singura solutie milogeala. Dai cu milogeala, dimineata la pranz si seara.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copil rasfatat. Poate ca parintii tai nu au bani pentru alt telefon. Cand ti-ai luat tableta aia nu te gandeai ca iti trebuie alt telefon?

| stefiodette explică (pentru anonim_4396):

Daca nu ai chef sa-mi dai un raspuns pozitiv mai bine nu comenta.