| Roby_Robert_1993_Cc9a a întrebat:

Hei bună ziua mi a-și dori câteva sfaturi a-și vrea sa ma împac fosta cu ea cum fac asta.?
Relația nostra ne certam destul de des dar ea ținea asa mult la mine și după anumite acuze din partea mea ne am lăsat ea zice ca nu poate trecea peste eu am insinuat ca ma inseala ea ținea asa mult și deodată a dispărut când mi-am dat seama de greșeală și am încercat sa repar am așteptat-o la munca cu trandafiri și mi-am cerut scuze 2 zile ea a zis ca e mai rău și ca nu mai voi fi vreodată cu ea sad nu am vorbit 3 zile ma băgat în seama și părea fericita ca a vorbit cu mine dar azi a specificat ca suntem amici doar implor ajutați-mă sad

Răspuns Câştigător
| Xpressurself a răspuns:

Bine ar fi daca mi-ai asculta sfatul.
in primul rand aduna-te si gandeste clar si limpede. dupa felul in care te exprimi esti complet dezorganizat si zapacit.
in al doilea rand nu mai fii atat de disperat dupa o femeie. cu cat esti mai disperat si necajit in fata ei cu atat va dori mai mult sa te evite. o femeie are nevoie de un barbat nu de un copil. copii poate face si ea la orce ora daca-i lipsesc.
sunt slabe sanse sa o mai cuceresti inapoi dupa ce ai umblat ca disperatul dupa ea. fa o pauza de o saptamana si nu te gandi la ea. apoi mergi si vorbeste cu ea insa fii barbat, ai putina demnitate si nu te smiorcai. poarta-te ca si cum ar fi o alta femeie si vrei sa o cuceresti.
aduna-te si numara cate femei trec pe langa tine intr-o zi. din toate astea daca vb relaxat si detasat cu ele una poate fi noua ta prietena.

invata sa pierzi prietene. ca sa poti vedea ce ai de castigat.

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Am stat cateva secunde bune sa decodific mesajul.thinking
Incearca sa mai vorbesti cu ea.

| SkyPilot a răspuns:

Ma tem ca nu mai ai ce sa faci. Daca trandafirii nu I-au inmuiat inima, nu stiu ce altceva ar putea.
Poti sa incerci sa ii spui ca iti lipseste foarte mult, ca ti-ai inteles greseala si ai vrea sa mai primesti o sansa din partea ei. Daca te refuza, mai bine o tai de tot, o astfel de "amicitie" nu iti va aduce nimic bun. Nu te complace intr-o astfel de situatie, din amic nu mai devii altceva. Iti vei pierde vremea pe net cu discutii sterile si vei suferi pana cand intr-o zi va avea pe altcineva, iar tu vei fi nepregatit sufleteste pentru acea situatie. Stii tu cum se spune: "ori la bal ori la spital".

| Sadic a răspuns:

Vorbeşte cu ea şi ascultă-i problemele şi nemulţumirile legate de relaţie, dar înainte de asta gândeşte-te dacă tu mai vrei să fii cu ea