| anonim_4396 a întrebat:

Hei. Ce mesaj i pot transmite tatalui meu, adica el nu vrea sa ma lase sa stau cu un baiat, si din cauza lui ne-am despartit, si simt nevoia sa i zic ceva

4 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Pai ar trebuib sa vorbesti deschis cu tatal tau!

| Sprite a răspuns:

Sprite iti spune intotdeauna adevarul racoritor: uneori parintii nu asculta ceea ce le spui pentru ca stiu ca nici tu nu ii asculti pe ei. Daca vrei sa ii transmiti un mesaj, scrie-l in carnetul de note, o sa il citeasca cu siguranta. big grin

| abcxyz a răspuns:

Intreaba-l pe tatal tau ce anume nu ii place la acest baiat. Poarta o discutie deschisa, asculta-l, fii cat se poate de atenta si cere-i sfaturi. Cerandu-i sfaturi ii arati ca parerea lui conteaza.Nu incerca sa-l convingi ca baiatul acela este bun. Tatal tau stie cum sunt barbatii si de aceea reactioneaza asa.Incearca sa-l convingi pe tatal tau sa-l cunoasca mai bine. Dand dovada de maturitate exista sansa ca tatal tau sa accepte ideea ca ai crescut.

| Satanists_Anonim_1992 a răspuns:

Spune-i ca daca te iubeste o sal accepte chiar daca nu-i convine
nu are el de trait cu prietenul tau
dar uneori ascultal
poate din acest motiv nu vrea sa te lase sa ai un prieten
si uneori sa stii ca poate ei stiu ceva despre el ce tu nu sti si ei nu vreau sa poatesti ceva deci te apara