| blondinata14 a întrebat:

Hei! Credeti in superstitii? Eu da! Ce inseamna cand, moare o persoana draga si incepe sa ploua rau?

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi mai multe pe www.elystar.ro
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Nu prea cred in superstitii, eu stiam ca atunci cand moare cineva si ploua ii pare rau dupa viata

| tuGatita a răspuns:

De fapt..ploua rau in toata tara de vreo 2 saptamani, daca nu mai mult...deci...mortii cu mortii, vii cu vii si..ploaia cu ploaia.

| Mihaela1964 a răspuns:

Se spune ca atunci cand ploua la inmormantare, decedatului i-a parut rau ca s-a dus...

| Maxim96 a răspuns:

Superstitiile sunt niste prostii nascocite de babe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Se spune ca atunci cand moare cineva drag, iar la inmormantare ploua, inseamna ca acea persoana a avut o viata trista.
Te pup!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inseamna ca plange cerul, fiindca decedatul s-a dus in jos, in loc sa urce in sus.

| AndyLavy a răspuns:

Regreta ca a murit.

| AndyLavy a răspuns:

Da acum serios, astea sunt tampenii. Ca intr-un oras ploua in altul nu, nu are nicio legatura si este doar o simpla conincidenta. daca crezi in astfel de lucruri s-ar putea sa ai mai mult de suferit mai tarziu pentru ca lucrurilor simple le vei da tot felul de intelesuri.

| Roxxxxi a răspuns:

Buna..Nu prea cred. dar cand moare o persoana si incepe sa ploua rau inseamna ca lui Dumnezeu ii pare rau ca a luat acea persoana langa el

| pufoshenia24 a răspuns:

Ca i-a parut rau. asta inseamna. papakiss

| HoTSaucE a răspuns:

Fosta mea profesoara de religie spunea ca atunci cand ploua la o inmormantare si cerului (lui Dumnezeu) ii pare rau ca a plecat din lumea noastra.
Acum fiecare cu ale lui, unii sunt mai superstitiosi ca altii si parerile sunt impartite.

| Mαяуßăăღ a răspuns:

Cand ploua inseamna ca si cerul plange pentru ca a fost o persoana buna happy Asa imi place sa cred puppy dog eyes

| Miriapod007 a răspuns:

Eu cred in cucuvele : Cand a murit verisoara mea o cucuveea ii canta bunicului; cand a murit bunicul 3 cucuvele cantau in fata casei

| Geanina_Gheorghe_1997 a răspuns:

Nu inseamna nimic... sunt niste superstitii, si daca moare un copil de 18 ani si este mare soare nu ii pare rau sau cum?