| Georgiana0505 a întrebat:

Hei! Help me! rolling on the floor big grin. Sunt cu un coleg de clasa de vreo 2 saptamani. Prietenul lui cel mai bun este si fostul meu, de acum un an. Si, dupa ce m-am despartit de baiatul ala, eu tot voiam sa fiu cu el, si tot am vrut timp de 7 luni. El pe vremea cand stia ca-mi place de el, nu ma prea baga in seama. Acum, recent, imi spune ca sunt sora lui ( asa ne spuneam noi mai demult), si tot incerca sa stea pe langa mine, si-l intereseaza ce se intampla cu mine si cu actualul prieten al meu. Nu stiu ce sa fac. Mie nu prea-mi place de actualu, si nu stiu daca-mi place de fostul. Tot ce stiu e ca abia astept sa vorbesc cu fostul, pentru ca putem vorbii despre orice. cu celalalt nu prea. straight face. Ce fac? >funda!:"happy

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Lol atunci de ce iti bati joc de asta?

| Georgiana0505 explică (pentru OnuOnulică):

Nu-mi bat joc. doar ca asta a vrut sa fie cu mine de mult timp. si m-am gandit sa-i dau o sansa. dar se pare ca nu avem nimic in comun. ti se pare normal sa treaca ei doi pe langa mine si sa ma salute fostul si actualu sa nu zica nimic?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Eu zic sa-ii lasi pe amandoi, din moment ce fostul nu te-a bagat in seama 7 luni si acum cei doi sunt prieteni, fostului pare sa-i cam placa de tine... nu-i prea bine. Ori se cearta ei ca si prieteni pentru tine, ori tu renunti la cineva si vei avea pe consiinta pe altcineva. Sfatul meu lasa-i pe amandoi.

| xBya a răspuns:

De ce ai impresia ca trebuie sa faci ceva? Lasa totul asa cum e. Ei trebuie sa miste lucrurile.

| EuSiDoarAtat123 a răspuns:

Trebuie sa te hotarasti de cine-ti place...Incearca sa-ti dai seama desi fostul tau acuma ca te-ai cuplat cu altcineva te vrea, inainte nu...Hmm..Daca vrei poti sa-i acorzi o a 2 sansa daca nu cumva e un "macho"
Din cate inteleg nu-ti prea place de actualul...Nu cred ca are rost sa-l amagesti si pe ala ca ti la el...Sau cumva e o chestier gen l-ai vrut pe actualul, v-ati cuplat si acum nu-l mai vrei ca iti da atentie fostul?

| Georgiana0505 explică (pentru EuSiDoarAtat123):

Nu. E complicat. nici eu nu stiu straight face.

| PainMax1985 a răspuns:

Eu zic sa incerci sa termini o relatie asa cum trebuie, te-ai despartit de fostul din niste motive, acum daca te impaci cu el va fi ca o ciorba incalzita a 10 oara, problemele care au aparut in trecut vor aparea si acum, incearca sa faci sa mearga relatia actualul, si sa nu crezi ca actualul nu a sesizat ca esti atrasa de fostul, si de aia nici nu iti place de el, se simte naspa, vorbeste cu actualul si fa relatia sa mearga daca vrei ceva serios daca nu ....nu

| ellutza1426 a răspuns:

Aici intotdeauna trebuie sa iti asculti inima... sa asculti ce are de spus...trebuie sa fi sincera cu tine daca nu.ti place de actualul nu are rost sa mai continuatihappy si cu fostul spune-i ce simti din inima.happy

| Dirr a răspuns:

Mai bine iete cu cel de-al doilea, ca daca iti placea de prumul nul mai lepadai.

| Adyrolly a răspuns:

In primul rand daca nu iti place de al 2-lea nu trebuia sa fii cu el, si in al 2-lea rand daca o sa alegi sa fii din nou cu primul, al 2-lea va fi ranit, si gandeste-te la imaginea ta, toti o sa te considere usuratica ( fara suparare) petru ca ai fost cu 2 prieteni cei mai buni si ii schimbi intre ei, e alegerea ta, cel mai bine ar fi sa ramai cu al 2-lea daca iti place macar un pic de el big grin