| Emma198 a întrebat:

Hei. In curand vine ziua mea. Niciodata nu mi-am sarbatorit-o dar anul asta mi-am facut niste prieteni si as vrea sa fac ceva. Ce-as putea? Nu ma pricep la facut petreceri sau ****.

2 răspunsuri:
| NAT0 a răspuns:

Te rog să specifici vârsta. Poți să-ți chemi niște prieteni la tine acasă să comanzi 2-3 pizza și să vorbiți și la final un tort. Dacă ești mai mare poți să ieși cu fetele sau băieții sau cu toți prietenii tăi dar aici contează și bugetul de care dispui, dar totuși poți să-ți chemi 2-3 prietene să meargă cu tine în oraș la un suc sau la o pizza și să discutați fel și fel de subecte iar apoi puteți să mergeți la o cofetărie să mâncați o prăjitură sau să faci un tort și să mergi cu ele acasă la tine să mâncați tortul.laughing
Deci, dacă ești mai mică poți să-ți chemi prietenii la tine acasă iar dacă ești mai mare (liceu+) poți să ieși în oraș.
Eu îți urez un la mulți ani, pentru când o să fie. happy

| nugasescusernameliber a răspuns:

Gaseste ceva idei distractive, de exemplu pune intr-o galeata cu apa un mar si pe rand trebuie sa muscati din el fara ajutorul mainilor, varsta nu e asa importanta aici fiindca oricine se poate distra si copilarii putin. Sau amestecati-va incaltamintele si va legati la ochi apoi incercati sa va gasiti papucii sa va incaltati, la final va dezlegati la ochi si vedeti ce o iesit.
Mima este iarasi un joc amuzant, si mai poti pune de pe Youtube chestii amuzante in timp ce mancati o pizza, cui nu-i place pizza?