| Mallym2442 a întrebat:

ajutati-ma va rog. aseara m-am despartit de iubitul meu, aveam aproape 3 luni impreuna. sunt distrusa,e primul meu prieten,il iubesc enorm. ne-am mai certat noi,dar tot ne-am impacat. acum vreau sa-i trimit un mesaj in care sa-i spun ceva, sa-l atinga un pic pe suflet. chiar nu vreau sa-l pierd. stiu ca si eu gresesc, dar nu o fac intentionat. ma puteti ajuta?

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Mai bine cere-ti scuze si spune-i ca vrei sa va impacati pentru ca il iubesti

| Bylok a răspuns:

O foarte buna prietena a trecut prin aceeasi situatie.Doar ca prima ei relatie a tinut foarte putin. Spunea ca il iubeste enorm de mult si ca nu poate trai fara el straight face la fel ca tine. A stat 3 luni in depresie nu stiam ce sa ii mai spun..era distrusa in timp ce acel baiat se distra cu alte fete...Acum a depasit momentul si e din nou indragostita big grin
Deci concluzia e ca nu poti fi indragostita la nesfarsit. Am trecut si eu prin astfel de situatii dar am trecut peste si am invatat cu unii baieti nu merita happy Daca el nu iti da niciun semn inseamna ca putin ii pasa de tinewinking Eventual ai putea sa-i spui: "Multumesc ca mi-ai distrus toate iluziile!". Daca nici asa nu reactioneaza inseamna ca nu te merita.Mergi mai departe!

| Rizer a răspuns:

Tu trebuie a stii cel mai bine ce trebuie sa-i scrii! In primul rand ia-l cu frumosul nu cu vorbe care ''sa-l atinga'' pe suflet sau la suflet!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Nu ştiu care e motivul despărţirii voastre şi îmi pare rău pentru ce s-a întâmplat.
Dacă ţi-a greşit cu ceva şi eşti dispusă să-l ierţi, sună-l sau trimite-i un mesaj. Spune-i că ţii la el mult, că vrei să vă mai acordaţi o şansă...iar, dacă nu ai fost chiar îngeraş, poţi să-ţi ceri iertare.
Spune-i exact ce ai pe suflet... fără ocolişuri.

O zi bună-ţi doresc!

| LuisEdward a răspuns:

Nu sau terminat baietii

| HighParadox a răspuns:

Hei.
Spune-i ceva din inima; spune-i adevarul, doar ce simti...ca mai tii la el si cum ai spus mai sus, ca nu vrei sa-l pierzi.
Nu trebuie sa fie nu stiu cate randuri, doar ceea ce simti, atat. Poti sa-i spui ca-ti pare rau pentru ce ai spus anterior si ca vrei sa va impacati.

| spi a răspuns:

Heeiiiiiii nu suport sa vad ca sufera o fatasad si eu am suferit dar niciodata nu am aratat..nu imi place.dc sa stau sa ma rog de cineva? SI DC SA PLANGI PENTRU CINEVA CARE NU TE MERITA? cred ca stii si tu ca indiferenta doare cel mai tare..lasa-l putin timp ocupa-ti timpul cu altceva, stiu ca e greu dar merita incercatsad daca si el te iubeste macar ar putea sa iti dea un mesaj maine, poimaine ce mai faci? doar sa vada daca esti bine..totusi acum nu stiu ce e intre voi dar daca tu esti de vina ar fi mai bine sa discutati sa ii spui ca iti pare rau.

se spune ca cine te iubeste se intoarce..GRESIT! cine te iubeste nu pleaca
fa o proba..prefa-te ca pleci, vezi cine te opreste sau cine te urmeaza. daca nu o va face nimeni, nu te mai preface...pleaca cu adevarat, nu mai are rost sa te intorci!

le am scrise pe telefon:d de fiecare data cand ma dezamageste cineva le citesc si imi dau putere sa merg mai departe pentru ca."darul de a suferi este mai mare decat darul de a face minuni pentru ca de fiecare data cand suferi Dumnezeu iti ramane dator"winking sper sa te ajute si pe tine si sa iti dea putere sa treci pestesad oricum...un simplu te iubesc face cat 1000 de cuvinte mai ales daca este spus din suflet..si mai bine ii spui la telefon sa iti adua vocea sau si mai bine fata in fata..nu intr un mesaj:*

| Myruna99 a răspuns:

De ce v-ati certat? spune-i ca el e totul pentru tine si ca tii la el si vrei sa va impacati!

| PapushaTa a răspuns:

Draga mea...De ce nu stati de vorba fata-n fata? Asa e mult mai simplu. Dar daca nu vreti asta e partea a doua. Da-i un sms si intreaba-l ce face. Ia-l mai usor. Incepe-ti conversatia...Intreba-l daca te mai iubeste, daca mai simte ceva pentru tine. Daca iti spune ca da, intreaba-l daca vrea sa va impacati. Bafta!:*

| Doarr a răspuns:

Te ajut eu! poti sa-i spui: "chiar daca ne-am despartit, eu tot te mai iubesc, dar inima mea vrea sa afle raspunsul la intrebarea: Tu ma mai iubesti?
Asa, inima mea va fi impacata macar daca i-ai da acest raspuns! Dar ea va fi fericita doar atunci cand tu te vei intoarce la mine! Te iubesc enorm!"
Funda?