| sweety333 a întrebat:

Am 15 ani si imi place de un baiat(Andrei).Prietena mea, Delia umbla cu anturaj si este destul de "populara". Delia a avut o groaza de iubiti (toata lumea o vrea ca iubita,e perfecta) si am impresia ca il place si pe Andrei(ei vorbesc destul de mult unul cu altul)
Cu mine Andrei se comporta cam aiurea:
-Atunci cand imi vorbeste tremura si nu se poate uita in ochii mei decat pierzis, adesea cand sunt de fata sau il intreb cate ceva se pierde
-in clasa noastra s.a adus propunerea in gluma ca eu si el sa avem o potentiala reletie (a iesit din clasa in secunda 2 si a inceput sa rada,ceea ce m-a deranjat putin)
-suntem ca soarele si luna (rareori se apropie de mine si cand se apropie face cate un lucru stupid)
-uneori in ore se baga singur in seama atunci cand vorbesc eu adaugand remarci enervante.
Mentionez ca eu sunt genul de fata fara fite,sensibila,si care invata (nu ma consider nici frumoasa nici urata)uneori pot fi si rusinoasa dar iminrevin repede
El este genul de baiat ingamfat,care se da mare,este cel mai frumos din clasa, il plac mult de tot dar nici macar eu nu stiu de ce...
Cateodata imi da semnale ca ma place dar petrece mai mult timp cu Delia si am impresia ca doar eu il plac pe el (trist)... Adica de ce n.ar placeao,are toate mitivele(are gura mare,e intepata, e egzact opusul meu)

Intrebarea mea este :Ar trebui sa ma mai gandesc la el sau sa trec peste?(m.am cam plictisit sa imi pese de el si pe el sa nu il doara nici in cot)

Răspuns Câştigător
| AndreeaR1998 a răspuns:

Parerea mea e ca ar trebui sa il lasi deoparte. daca va vedea ca nu il mai bagi in seama, ori se va instraina mai tare de tine, ori se va apropia.depinde de persoana lui

2 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Ori are emotii in preajma ta, de asta se uita piezis si se comporta ciudat, ori e dezinteresat total.Insista mai tare.

In prezenta Deliei cum se comporta?

| blAster85 a răspuns:

Ar trebui s-a cam treci...e guraliv...dar cam pasiv. Lasa-l in pace si isi va da el seama in scurt timp ca e gresit ce face.