| Swetlly122 a întrebat:

Am nevoie puțin de părerea voastră! Deci mi-a zis că sunt drăguță de vreo 5-6 ori nu-i problema la aspect. Faza e că nu prea îmi scrie și eu ii scriu, dar îmi răspunde foarte frumos și deloc sec(cred că se bucură că ii scriu) și el când îmi scrie îmi scrie așa fără emoticoane sau ceva, dar eu când ii scriu și fără mereu răspunde cu inimioare. Nu am mai vorbit cu el de o săptămână, să-l contactez eu, dar eu mereu l-am cam căutat? Și mai e o faza. El a venit în orașul meu natal (nu suntem din același oraș) sa mă vadă, iar eu când am fost în orașul său la o prietena adică București, nu i-am zis că am venit, a aflat dintr-un story de pe insta și apoi mi-a zis în privat că de ce nu i-am zis și chestii de asta..Eu țin așa la el dar nu cred că mă lasa orgoliul sa-l caut.Si plus că eu sunt fata

7 răspunsuri:
| danbnz a răspuns:

Esti urata!

| RAY a răspuns:

Ce varsta ai?

| Violleta2022 a răspuns:

Cati ani are baiatul si ce ocupatie?
Pare ca nu-i indragostit de tine si nu-i interesat de o relatie cu tine. Mi-e teama sa nu urmareasca altele, sa te indragostesti de el sis a accepti sa mergi cu el, chipurile in strainatate, unde te vide pe piata de prostitutie.
Stiu ac nu vei crede asta, dar anual sunt 2000-3000 de cazuri noi, unde fetele sunt scoase din tara de asa zisii iubiti si apoi vandute pentru prostitutie.

| slayer09 a răspuns:

Poate ca ar trebui sa lasi orgoliul si sa ii scrii atunci cand simti nevoia si incearca sa nu ai asteptari de la el, daca iti place de el, cauta-l, vorbeste cu el, fii amica lui, destainuie-te..fii asa cum esti tu normala si sincera, nu iti face idei, nu spera la nimic, ci lasa-te in voia inimii dar fara sa te atasezi atat de mult incat sa suferi ( pentru ca atasarea asta prea tare e tot din orgoliu, nu e iubire), iubirea adevarata e ca o iubire de frate dar mai profunda, in care tu te regasesti si esti ceea ce esti tu, atunci cand esti cu el. Sa nu confunzi atractia cu iubirea, acum e atractie, ea se va stinge usor usor cu timpul si daca voi 2 veti fi compatibili va inflori iubirea, dar nu te lega de ce are el material, sau de statutul lui, ci uite-te la sufletul lui, si atunci vei avea de castigat din punct de vedere al iubirii. In concluzie: fii asa cum esti tu, nu lasa frica sa te emoționeze si sa aplici orgoliul sa nu mai vorbesti cu el pana nu stii sigura ca nu e pentru tine. Fii deschisa si nu te gandi daca gresesti sau nu, fii tu.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Contează ce simti tu, dacă simti nevoia de a-i da mesaj, atunci întreabă-l ''ce mai faci''.

| Swetlly122 explică (pentru 94Lucifer94):

I am dat și mă simt mult mai ok, mulțumesc pentru sfat

| Drsss a răspuns:

Pampalau, cauta altul.