| Casandra22 a întrebat:

Hei, TPU.
Am un prieten marocan. Suntem impreuna de un an aproape. In ultimele trei luni a devenit alt om. Adica ma loveste, ma bruscheaza, daca nu vreau sa ma culc cu el( pentru ca sunt pe ciclu de exemplu) se supara si nu vorbeste cu mine. Suntem amandoi studenti. La un moment dat l-am parasit caci nu mai puteam si am inceput sa ma intalnesc cu altcineva. Marocanul a aflat si a venit dupa mine. La inceput ma injura si ma facea in toate felurile, dar am sfarsit culcandu-ma cu el, pentru ca, adevarul este ca nu vreau pe altcineva in afara de el. Cu el mi-am pierdut virginitatea, el a fost prima si singura mea relatie. Sunt perfect constienta ca ma auto distrug cu el, ca nu ma iubeste si ca la urma urmei, nu il iubesc nici eu pe el. Simt ca sunt dependenta de el. Sunt destul de sigura ca ma inseala, dar si eu ies cu altii, incercand sa imi dau afara frustrarile..Nu merge. Niciunul nu e ca el. Un baiat de la o alta facultate, care ma place si tine la mine m-a invitat la un suc. Am zis imediat ca Da, mai ales ca eram certata cu iubitul, dar apoi inainte sa plec, a venit el la mine( iubitul) si mi-a cerut sa stau cu el. Am facut-o si pe asta. Am ramas cu el sa facem sex, dupa care el s-a ridicat si a plecat, lasandu-ma singura.
Nici nu prea stiu ce sa va intreb, caci stiu ca trebuie sa il las, dar ceva nu imi da voie. Ma pierd in fata lui, emotional si fizic nu am nicio putere. Vreau sa schimb asta, dar nu stiu cum.

14 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Romani nu ai gasit sau nu te atrag astia?
Ce are acest marocan si nu au baietii din RO?
Are penisul mai mare?

Spor la ciocaneala.

| Casandra22 explică (pentru Simpatic):

Nu e vorba ca nu ma atrag romanii, dar s-a nimerit sa intru intr-o relatie cu un marocan. Nu sunt rasista si nici nationalista.

| RAY a răspuns:

Fiecare isi merita soarta care o aleso cu buna stiinta,voua va plac dramele,barbati mai violenti,degeaba te plangi pe aici ca isi place drama asta, va place sa fiti batute, injurate, violate, de fapt multe femei din tariile din vest se lasa violate de buna voie ca le lipseste drama

| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca va meritati unul pe altul!

| Casandra22 explică (pentru Violleta2022):

De ce spui asta? Adica da, stiu ca e o relatie extrem de toxica, dar ai putea sa justifici.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Casandra22):

Am spus ca va meritati unul pe altul pentru ca amandoi va comportati la fel: va inselati, va iubiti si va certati, dupa care va razbunati unul pe altul.
Se pare ca nici unul nu-i mai breaz ca celalat, deci, va meritati unul pe celalalt!
Cand te saturi de batut, jignit si injurat, paraseste-l!

| relian a răspuns:

Mai esti si studenta ope deasupra.Is curios esti la facultate cu bani sau cum esti? Bine ca nu tot ce zboara se si maninca, deci asa si cu studentii din balariile alea de studenti ies numai 2-3 buni restul e umplutura.Atat poti atat faci, unde pui ca vii si mai si povestesti public ce faci laughing prostia a ajuns de la mersu pe jos, calare si acum pe net laughing Esti jalnica laughing

| Holiday a răspuns:

Sfat: da-i un sut in oua si trimite-l la plimbare.

Dar intai trebuie sa VREI intr-adevar asta. Pune-te tu cu tine intai de acord. Apoi trebuie gasita calea prin care sa faci asta. Metodele clasice functioneaza pana la un punct, adica primul pas ii spui scurt, "s-a terminat" fara sa plangi sau ceva, ii intorci spatele si pleci, nici un cuvant in plus, orice prelungire a discutiei va duce iar in pat si o iei de la capat. Daca e sa plangi, o faci cand ajungi acasa, fara sa te vada el. Apoi ignore complet, blocat pe telefon, site-uri socializare, etc. Daca poti, nu mai da o saptamana prin locuri unde te-ar putea gasi, adica la facultate, camin, etc. Daca te gaseste sau va intalniti, la fel, ignore complet, il lasi sa vorbeasca si iti vezi de drumul tau. Altfel iarasi ajungeti in pat.
Nu te crampona de faptul ca "a fost primul". Asta nu e un motiv sa te tina intr-o astfel de relatie.
Discutia e lunga, dar in esenta cam despre asta e vorba.

| Casandra22 explică (pentru Holiday):

Am incercat ce ai zis, dar ma cauta obsesiv. Si pana la urma am cedat. Nu stiu daca de frica, adica a fost frica, dar nu de faptul ca ar putea sa ma bata sau ceva, dar parca am ajuns dependenta emotional de el. Mai ales ca e diferit e exotic, strain etc. Nu voi mai gasi altul la fel. Ma refer la originile luii, nationalitatea etc

| Dismally a răspuns:

De ce sa schimbi ceva? Te trateaza cu dispret, te injura, te loveste, ce altceva iti poti dori de la partener?

| luliluli a răspuns:

Cum SA TE LOVEASCA si sa nu te poti detasa de el? Cand simti slabiciune si ca esti gata sa cedezi, gandeste-te numai ca te-a lovit. Pentru mine ar fi suficient. Vezi daca merge la tine.

| Emmy125 a răspuns:

Cum sa nu te lovească când te întâlneste cu alții? Vorbiti! Vreti sa fiti unul cu altul sau fiecare cu alți 2-3 pe langa?
Ori sunteti împreună ori nu mai sunteți. Ce e asta? Sunt cu tine când am chef de... când nu ma duc la alta. Si tu faci la fel. Sunt cu tine când ai tu nevoie de... când ne certam ma duc cu altul.
Doar asa, ca sa vezi ca nu e corect din partea nici unuia. Nu cere mai mult decat poți oferi!

| Moon1997 a răspuns:

Nici nu a trebuit sa citesc tot sa imi fac o parere despre viata ta du-te femeie la politie ca nu e ala dumnezeu pe pamant si il mananca puscaria daca nu isi vede de ale lui si ii pune politia interdictie...nu s-a nascut nimeni sa fje bataia de joc a unui prost care bate o femeia ...bagati-va mintile in cap

| helpop a răspuns:

Înțeleg că e deosebit de viril și doar el te poate satisface. Dacă plăcerea sexuală e atât de importantă pentru tine (pentru vreo 50-60% din femei nu prea e), atunci n-ai ce face. Sau rămâi cu el sau te folosești de diverse aparate din sex shop.