| LemonHeart771 a întrebat:

Ca sa trec direct pe subiect, m-am indragostit de un introvertit.Sunt de abia in a 7a si el e in a 9a.Dar mereu mi s-a parut simpatic, inchis, nu socializeaza dar e copilaros, dragut si foarte atent la oameni.Nu am vorbit cu el.Nu ma cunoaște.Dar tin foarte mult la el.Cum as putea sa ma cunosc cu el?:T

4 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa lasi naibii retelele de socializare si sa incerci sa il "ataci" in viata reala. Zambeste-i cand il vezi, daca iti zambeste inapoi saluta-l, apoi incearca sa intri in vorba cu el. Abia de aici incepi sa discuti pe retelele sociale, dar incearca sa pastrezi ca principala componenta din viata reala. Incearca sa il scoti sa iesiti impreuna la plimbare, la un film, la un suc... Daca e dragut si atent la oameni nu e introvertit, e doar timid. Daca te place, ai mari sanse sa ai o relatie frumoasa cu el.

| WaterDrop a răspuns:

Maaaa, tu te`ai uitat la 50 shades of Grey. Parintii in ziua de azi nu mai au deloc grija de copiii lor, dezamagitor.Uof!

Du`te si tu la el sa`i ceri ajutorul la teme, sau sa fumati o tigara impreuna.

| alecsawng01 a răspuns:

Cum tii la el daca nu ati vorbit niciodata?

| alecsawng01 a răspuns:

Si te poti cunoaste cu el intrand in vorba cu el sau scriindu-i pe Facebook, ca daca tii asa mult la el si stii asa multe despre el fara sa fi vorbit cu el, sigur l ai stalkerit si pe Facebook.