| TanyaTanny a întrebat:

Cum poti invata un copil mic sa citeasca?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La fel cum ai invatat si tu la varsta lui.

| 44TheSinner44 a răspuns (pentru darrio2007):

Stii ca esti nesimtit? -_-

| darrio2007 a răspuns (pentru 44TheSinner44):

Tu cine mai esti? Cu ce drept ma faci nesimtit la un raspuns logic?

| Violleta2022 a răspuns:

Invatandu-l intai literele de la alfabet, una cate una!

| corbulalbrosu a răspuns:

In mod obligatoriu trebuie sa invete literele alfabetului. Pentru asa ceva poti folosi cu succes abecedarul bineinteles cu o conditie si anume, copilul sa aiba o varsta la care sa inteleaga notiunile care ii sunt explicate. Succes!

| xXVranceaXx a răspuns:

Unii copii folosesc alte moduri. Sa invete literele alfabetului.

| Teodora_Malina_1990 a răspuns:

Prima data invatal literele si dupa aceea spune-i sa citeasca literele