| alina657 a întrebat:

Imi place foarte mult de un baiat de la mine din liceu. Vorbim in fiecare zi prin mesaje sau pe facebook.Atunci cand ma vede vine si ma pupa si imi zambeste.Pe facebook cand vorbim incearca sa ma faca sa rad mereu, atunci cand ii spun ca ies ca ma pun la somn ma roaga sa mai stau macar 5 minute. Odata m-a pus sa ii trimis o melodie si i-am trimis o melodie in care era vorba despre sarut...si m-a intrebat mai pe ocolite daca eu as vrea sa fiu sarutata de el... Vorbim de 3 saptamani dar il cunosc din vedere de mai mult timp.Sau atunci cand ma vede si eu ma grabesc si nu pot sa stau sa il pup,el imediat imi da mesaj ca de ce nu l-am pupat, ca el vrea ca eu sa il pup sau sa il imbratisez.Dar nu stiu ce sa cred.Aseara de exemplu,eu l-am bagat in seama si am vorbit foarte putin, dupa el a iesit si nu mi-a mai zis nimic.De fel imi spune nopate buna! Oare ma place si el? Daca da, de ce nu face el primul pas? Si nu e genul de baiat timit dar nu e nici genul de baiat care sa vorbeasca cu multe fete(adica sa fie,, golan")

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Te place. Poate l-ai descurajat, daca te simte rece nu va indrazni sa faca nimic. Nu e nici o problema daca faci tu primul pas. Lasati fb si iesiti impreuna!

| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Da! Te place. Probabil asteapta sa faci tu primul pas. Pana la urma cie conteaza cine face primul pas? Ideea e sa-l faceti unul din voi.

| MisterRip a răspuns:

Cam sensibil baiatul. Eu daca ar fi ti-as spune direct. Imi pari o fata interesanta si vreau sa. ceva. Lasa-l mai usor si dai de inteles ca il placi, poate va prinde curaj si va actiona happy