| Lovetolove a întrebat:

Intebarea asta poate parea ciudata, dar : Sa presupunem ca avem un cuplu, dar tipul are un frate geaman. Cei doi sunt identici, nicio diferenta intre ei. Daca tipa este insarcinata cu primul, copilul va "iesi" la fel ca si cum ar fi iesit daca ar fi fost insarcinata cu celalalt geaman? (ma refer daca ar fi fost in acelasi timp, lucru imposibil, nu la faptul ca il face pe primul cu primul geaman si alt copil cu celalalt geaman). E complicat, stiu, dar chiar sunt curioasa laughing.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

NU exista gemeni fara nici o diferenta intre ei. Gemenii numiti identici au nuemroase diferente intre ei, pentru ca au anumite gene diferite. Asa cum nici macar doi copii cu aceiasi parinti nu pot fi niciodata identici genetici, e logic ca doi copii carora le difera tatal nu pot fi identici. Nu e deloc complicat, e chiar simplu, trebuie doar sa gandesti o secunda

caramela
| caramela a răspuns:

Ai gandit mult intrebarea?
Toata lumea este diferita, chiar daca sunt frati..nu are rost sa ma repet ce au zis si ceilalti useri
O zi bunahappy

| mgtow a răspuns:

Nu iese la fel, fiecare om are gene diferite, unul mai nervos altul mai calm. Chiar daca sunt frati copilul difera.

| darrio2007 a răspuns:

Nu.Pentru ca sunt si genele ei.Nu are cum sa semene cu fratele celalalt.

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, nu, nu se poate intampla asa, ca daca faci testul de paternitate, iese cu adevarat cine este tatal copilului. Testul ADN-ului nu este la fel amandoi, chiar daca sunt gemeni!

| VerdeLila a răspuns:

Daca te afli in situatia prezentata, adevarul se va afla doar daca se va face testul de paternitate. un copil poate semana (cat de putin)atat fizic cat si la caracter cu oricare membru din familie.

| Lovetolove explică (pentru VerdeLila):

Nu,nu ma aflu laughing. Era o simpla intrebare pe care unii au luat-o mult prea in serios.

| Thesinger1 a răspuns:

Cum ti-a trecut asta prin cap? rolling on the floor
Oricum, nu vor iesi copiii la fel.

| Amalia1279 a răspuns:

Pai seamana si cu tine nu numai cu el....deci nu ar fi identici

| Lovetolove explică (pentru Amalia1279):

Nu e vorba de mine...sau de oricine altcineva. Presupuneam asa laughing...nu cred ca exista un astfel de triunghi.