| momofmatias a întrebat:

Hei. Ve rog din suflet, cine imi poate spune de cum sa "fac rost" de o poezie /cateva versuri pentru sora mea pe nume Maria. Curând va fi ziua ei de naștere si voiam sa ii fac un cadou mai special. De cand ne-am pierdut părinții, este foarte trista si as vrea sa ii aduc putin zâmbetul pe buze. Sau dacă cineva se pricepe la compus ar fi super! Dau funda mersi!

4 răspunsuri:
| Jus7t a răspuns:

Măcar îi plac poeziile? Dacă nu îi plac indiferent de cât de bine sună și cât de emoționantă e tot nu o să îi aduci zâmbetul pe buze.
Să nu aibă reacția asta după :
https://m.youtube.com/watch?v=z4DQMFjK_Zg

Am văzut că sunt tipe care poartă același model de lănțișor de exemplu ca un semn al prieteniei, ca să își aducă aminte că oricând se au una pe alta, poți cândva să faci asta dacă ți se pare ok.

| momofmatias explică (pentru Jus7t):

Da ii plac. Ms de sfat.

| Cksihja a răspuns:

Cine-mi poate spune
Cum să găsesc o poezie?
E pentru sora mea Maria
Curând e ziua ei și ea e tristă.
Vreau să-i aduc un zâmbet, vreau să-i aduc lumină
Părinții noștri s-au dus și nimeni no alină.

Sună cam ciudat și ar putea conține greșeli căci nu prea mă pricep și nu prea sunt bun la gramatică.