| iGoxi a întrebat:

Heii, am fost împreună cu o fată timp de vreo 2 săptămâni și deodată nu mai vrea sa continuam. Ei ii place foarte mult, ma iubește doar că se simte stresată. Am întrebat-o de ce nu iși asculta inima și își asculta creierul? Vede numai răul în relația din "viitor" nu se poate vedea pe ea într-o relație, se crede urâtă. A spus ca a făcut mai de mult o greșeală mare și de atunci nu-și mai ascultă inima, a realizat ca trebuie să-și asculte creierul... Un ajutor ceva, va rog?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu crec nu te mai place și bagă asta ca și scuză

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mulți hormoni, puțini neuroni.
Răul din relația din viitor se numește drobul de sare ( vezi poveștile lui Creangă) în care drobul de sare de pe poliță periclitează viața unui copil.
Astea se vindecă cu diversiune numită SPI - Seducție prin Învăluire, Imbrobodire ( Vezi Arta îmbrobodirii de unul Silvestru, ceva de genul). Îi propui să rămâneți doar prieteni. No sex, we-re British. Dar și o prietenă are nevoie și apreciază o îmbrățișare ( să nu o săruți nici de-al dracului, așteaptă să o facă ea). Si așa mai departe până se trezește în ea rana veșnic deschisă a Evei, și te pocnește cu mărul în cap, cu orice, doar să nu moară virgină.

| iGoxi explică (pentru sadrian46):

Faza e ca nu vrea sa mai continuăm deloc, nici sa mai ieșim, nici sa mai vorbim. A spus ca nu putem fii prieteni după câte am trecut.

| sadrian46 a răspuns (pentru iGoxi):

Dar ai mai spus așa. Ei ii place foarte mult, ma iubește.
Deci te iubește, dar nu mai vrea. De aceea zic eu să mai negociezi.