| AnduMaria1984 a întrebat:

Heii lume. Am o micuță problemă...Parintii ma intreaba ce vreau sa devin,iar eu zic ca nu stiu,dar defapt imi e teama sa le spun ce vreau, pentru ca stiu ca nu o sa le prea convina. Cam ce ar trebuii sa fac? :\

Răspuns Câştigător
| DarkAnita a răspuns:

Din proprie experienta iti spun ca pana la urma vor accepta happy Spune-le ce vrei sa te faci si se vor obisnui cu ideea oricate bete in roate vor incerca sa iti puna.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate ar fi bine sa vorbesti cu sora mea, care a facut automatizari la insistentele lui taica-meu, si apoi a facut ceea ce si-a dorit si ea, adica muzica.
Te poate ajuta si cu pregatirea, daca vrei sa faci Conservatorul la Cluj.
Trimite-mi o adresa de mail sau facebook si atunci o sa vorbesc cu ea, sa vad ce zice.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai zii ce ai vrea sa te faci?

oricum indiferent de ai ales, e foarte important in viata sa faci ce iti place si sa nu faci ceva din obligatie

| neutrino a răspuns:

In familie trebuie discutat serios un astfel de subiect, altfel risti sa ajungi la o scoala care cu adevarat nu este pentru tine.

| SkyPilot a răspuns:

Daca esti hotarata, daca le arati ca stii care sunt problemele si stii cum sa le depasesti, vor sfarsi prin a-ti accepta alegerea.

| Bismarck_Aura_1997 a răspuns:

Pai ce vrei sa te faci? happy

| AnduMaria1984 explică:

Vreau sa fac ceva cu muzica...iar ai mei au pretenti la alte alea... avocat, procuror, chestii de genul -_-