| anonim_4396 a întrebat:

Heii TPU!
Parintii mei sunt divortati de 5 ani, sunt in custodia tatalui si acum vream sa ne mutam in Germania. Am nevoie de acordul mamei? Am 14 ani.

4 răspunsuri:
| azurel2000 a răspuns:

Da ai nevoie deoarece ea trebuie sa semneze o petitie in care iti da voie sa pleci!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai nevoie de acordul ei pentru a iesi din tara.

| 7Mary7 a răspuns:

Da, ai nevoie de acordul ei!

| Tudorand a răspuns:

Nu ai nevoie de acordul ei, daca tatal tau are o hotarare judecatoareasca definitiva prin care esti incredintat lui chiar minor fiind. La aeroport tatal tau trebuie sa aiba hotararea judecatoreasca la el. Si voi ceilalti nu mai raspundeti de amorul artei daca nu stiti. Ai fi avut nevoie de acordul ei, doar daca erau casatoriti si daca nu exista hotararea judecatoreasca prin care esti incredintat(a) tatalui. big grin