| Tantii25 a întrebat:

Am si eu o problema. Vreau sa ma transfer de la un liceu. Si parintii mei sunt divortati. Am inteles de la cineva ca imi trebuie aprobarea ambilor parinti. Eu sunt in custodia mamei. Stiti cumva daca am nevoie si de aprobarea tatalui?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai nevoie de "aprobarea" ambilor părinţi :)
Cererea de transfer o completează/scrie un singur părinte, PREFERABIL mama ta ( dacă zici că eşti "in custodia mamei" )!

Alte detalii despre transfer găseşti în răspunsul pe care ţi l-am dat la întrebarea anterioară :
http://www.tpu.ro/......ma-pricep/

Toate cele bune!

1 răspuns:
| anonima0101 a răspuns:

Nu ai nevoie de aprobarea tatalui, este de ajuns doar aprobarea mamei.